Wpis z mikrobloga

Do żony wydzwania firma windykacyjna Best, i każe podać swoje dane: imię, nazwisko, PESEL. Oczywiście żona nic nie podaje, i mówi, że jak coś mają, to niech przyślą i tyle, ale nie, dane chcą. Wydzwaniają prawie codziennie z rożnych numerów, ale jak się lokalny kierunkowy zgadza, to nawet nie odbiera, tylko googluje i jak się potwierdza, że BEST, to wrzuca na czarnolisto. Oczywiście żadnych długów nie mamy, a ci nie chcą powiedzieć o co chodzi. Do mnie nie dzwonią, a co ważne prawdopodobnie, żona prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. Ktoś coś kojarzy co to za firma i jak z nia postępować?

#windykacja #best #prawo #rodo #firma #dzialalnoscgospodarcza
  • 27
  • Odpowiedz
w moim przypadku to nie wiem na co licza skoro to nie było wysłane poleconym, nawet nie maja potwierdzenia, że ktos odebrał przesyłkę.


@leftfinger: Liczą na to, że ktoś nie będzie świadom bezprawności ich żądania i zapłaci. Jest w Polsce co najmniej kilka call center zajmujących się takim wyłudzaniem i dzieje się to od lat, więc ludzie płacą, skoro całe ołpen spejsy takich kondonów mają co miesiąc pensję za kłamanie i
  • Odpowiedz
@leftfinger: Źle mówisz. Gdyby sprawa NAJPIERW była u komornika to sam ten fakt wszczęcia postępowania egzekucyjnego spowodowałby przerwanie biegu terminu przedawnienia, a co za tym idzie - zacząłby swój sześcioletni bieg od nowa od chwili uprawomocnienia się postanowienia kończącego sądowe postępowanie egzekucyjne. A co za tym idzie, sprawa od samego początku była przedawniona, a firma windykacyjna zdaje sobie z tego sprawę i szuka jeleni. Taki stan rzeczy trwa dopiero 20. sierpnia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pogop: też się z nimi użerałem. Tam biorąc pożyczkę możesz podać kogokolwiek numer chcesz, przestać płacić, a oni później dzwonią z różnych numerów i nękają właściciela numeru. Tłumaczenia że nie masz nic wspólnego z tą osobą, powoływanie się na rodo i proszenie o usunięcie swoich danych nic nie daje. Zacząłem blokować ich wszystkie numery i zgłaszać jako spam. Obecnie mam spokój od czerwca. Zobaczymy na jak długo.
  • Odpowiedz
@Emes22: @Smartek: @DJArmani: @HetmanPolnyKoronny: @leftfinger: @Smartek: @Init0: @Megawonsz_dziewienc:

W końcu zadzwoniła jakaś ogarnięta osoba stamtąd, chciała PESEL, pewnie taki mają format rozmowy. Żona oczywiście mówi, że żadnych długów nie mamy i że w końcu zgłosi na policję nękanie a podawanie PESEL przez telefon jest lekko niepoważne. Kobita, mówi, że rozumie wzburzenie, ale czy mogłaby podać chociaż rok urodzenia, żeby zweryfikować czy o tę osobę
  • Odpowiedz