Wpis z mikrobloga

Ano żaden, medialnie nawet nie wspomniano o tym a o wystąpieniu tej dziewczynki gadają od 3 dni.


@Tasde:
I wg ciebie dawanie sygnału, że od dziś 16-latka z autyzmem steruje światową polityką klimatyczną i energetyczną to dobry pomysł ze strony Trumpa? To nam pomoże jako społeczeństwu?
@Flypho: Owszem, bo w końcu jest o tym wystarczająco głośno, żeby dotarło do ignorantów. Nieprzekonanych nie przekona, ale tych bez zdania już może przekonać i na pewno bardziej trafi do młodszych grup, które nie chcą słuchać kazań starszych panów. Jedno jest pewne, w żaden sposób nie zaszkodzi.
@Tasde:
Zdajesz sobie sprawę, że to jest miecz obosieczny? Skoro 16-latka z autyzmem ma rację to dlaczego urojenia płaskoziemców są bredniami? Jak wykluczysz z tego równania naukowców, na co właśnie się de facto zgodziłeś uważając, że wystawienie tej dziewczyny było lepszym pomysłem, to zostaje już tylko obrzucanie się gównem przez tłuszczę. Ja chcę od dzisiaj ustalać politykę klimatyczną i niby dlaczego nie, skoro ona może? Ja nie mam autyzmu, więc chyba
@Flypho: No nie wiem, bo to o czym mówi 16-latka z autyzmem jest potwierdzone naukowo od dawna a efekty widać gołym okiem na całej planecie a nawet i poza nią (Wenus), a urojeń płaskoziemców nie są w stanie obronić nawet oni sami?
bo to o czym mówi 16-latka z autyzmem jest potwierdzone naukowo od dawna a efekty widać gołym okiem na całej planecie a nawet i poza nią (Wenus)


@Tasde:
No rzeczywiście, jakie efekty widzi przeciętny Kowalski w Polsce? Że zima 2 lata temu była trochę cieplejsza, a rok temu piździało niesamowicie? Co ty #!$%@??
@Tasde: Globalne ocieplenie jest faktem potwierdzonym naukowo, ale przyszła katastrofa z jego powodu już nie. Obecnie to co robią niektórzy aktywiści klimatyczni przypomina bardziej histerię z roku 2012, a nie poważna dyskusję.
@Flypho: Wiesz, po to się o tym mówi, żeby uświadamiać ludzi, co to za #!$%@?, że przeciętny Kowalski nie zauważy?
Przeciętny Kowalski nie zauważy, że w gówno wdepnął a czy czemuś to dowodzi?
Jak się zainteresujesz tematem to zaczniesz zauważać zmiany klimatyczne. Zaczniesz ogarniać, że temperatury nie są już standardowe, że występują skrajne zjawiska meteorologiczne, gdzie jednego dnia będziesz miał 13 stopni i deszcz, drugiego dnia 30 stopni i tornado w
@Tasde: A ty wiesz, że Ziemia jest trochę dalej od słońca niż Wenus, a stężenie CO2 było już kiedyś dużo, dużo większe niż teraz, a życie miało się całkiem dobrze? Wielkie wymieranie może rzeczywiście mieć miejsce, bo organizmy nie zdążą się przystosować do zmian, bo następują one zbyt szybko, jednak żadnej katastrofy pokroju Wenus nie będzie. W niektórych częściach świata życie może być ciężkie, ale w innych warunki się poprawią, nie
@pat1ryk: I w tym cała rzecz, że odległość Wenus od słońca nie ma żadnego znaczenia. Merkury jest jeszcze bliżej słońca, a maksymalna temperatura to 420 stopni, gdy na Wenus masz prawie stałe, w dzień czy w nocy 460 stopni, mimo że otrzymuje tylko 25% tego co Merkury. Do tego temperatura atmosfery na wysokości ~50 km waha się od 20 do 30 stopni. Więc odległość w tym przypadku nie ma żadnego znaczenia.
@RafonRafonEssa: No niestety zachodnie społeczeństwa są pozbawione genialnej lektury "Król Maciuś I" i zdziecinnienie bardzo im pasuje. Za to Donald T. na pewno zdziecinniały nie jest, tylko jest poważnym kolesiem, stąd postępowym nie pasuje zupełnie.