Wpis z mikrobloga

Po roku użytkowania laptopa HP Omen ce008nw można chyba mieć już jakieś wnioski. Tylko od czego by tu zacząć...

- Dźwięk - Ten dźwięk od Bang&Olufsen to jakiś żart. JBL to przy tych głośnikach prekursor dźwięku. Lapka podłączyłem do monitora sprzed 8 lat - dźwięk wciąż lepszy. Co ciekawe, jak się nie ma porównania, to się wydaje, że jest w miarę. Ale to tylko pozory.
- Jasność ekranu: Słaba. W skali na 10 punktów dałbym 3. Po prostu zbyt ciemno, słabo to wygląda. Problem rozwiązany po podpięciu monitora zewnętrznego.
- Bateria - Żałosna. Po 40 minutach potrafi się rozładować, a nieraz sama z siebie ma problem z ładowaniem i trzeba grzebać w sterownikach czy uruchamiać lapka ponownie, żeby zaczęła się łaskawie ładować.
- Klawiatura - Jedyne, co jest w niej dobre, to podświetlenie. Układ strasznie dziwny i długo się przyzwyczajałem. W grach jest z nią taki problem, że trzymając np. "W" (idąc do przodu w grze) nagle samo z siebie potrafi przestać iść, mimo że przycisk jest wciśnięty. (Problem rozwiązany po podłączeniu pada od konsoli ( ͡° ͜ʖ ͡°)).
- Tydzień dochodziłem, jakim cudem nowy lapek na dysku SSD zapierdziela jak staruszka na pasach. Oczywiście zainstalowany program od HP robił problem. Boost po wywaleniu tych gówien nieprawdopodobnie odczuwalny.
- Problemy w grach: Nie wiem, na ile to powszechny problem w innych laptopach z podobnymi bebechami, ale freezingi w moim przypadku na tym lapku (GTX 1050, i5-7300hq) to norma. Co ciekawe, dźwięk jak by szedł dalej, ale wideo się zacina i zostaje zrobić tylko restart. O dziwo najmniej problemów miałem w Sekiro, a najwięcej w Dying Light. Gdyby tylko Alt+F4 działał, to by nie było takiej tragedii.

Czy wziąłbym go ponownie? Zależałoby od ceny. Rok temu zapłaciłem 2400zł za nówkę z Orange i to był wtedy dobry deal. Ogólnie mimo wszystko jestem zadowolony. Skoro udało się przejść wszystkie gry od FromSoftware, które wyszły na PC, to nie ma tragedii.

#hp #laptopy #recenzja
  • 11
Po 40 minutach potrafi się rozładować, a nieraz sama z siebie ma problem z ładowaniem i trzeba grzebać w sterownikach czy uruchamiać lapka ponownie, żeby zaczęła się łaskawie ładować.


@kagame1922: Brzmi jak wada fabryczna.
@soosh071: Narzekam? Raczej wskazuję wady. Zresztą na końcu napisałem, że jestem zadowolony. Poza tym, dałbym za niego 3,5k jak normalnie kosztował i od razu byłby lepszy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)