Wpis z mikrobloga

@Nizarlak_Horoszczanski: dowody? widziałeś, jak ten pies wyglądał? jaki był wychudzony? trzymanie psa na łańcuchu, na betonie, bez dostępu do jedzenia (często, bo zapominał - bardziej Major go karmił) i wody (zimą zamarzała), to czyste okrucieństwo. i brak kontaktu z właścicielem, przecież pies to zwierzę, które powinno pracować/przebywać z człowiekiem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Nizarlak_Horoszczanski: Nie wiem jaka jest definicja znęcania, ale ja raczej obstaję przy tym, że po prostu zaniedbał psa. Wiadomo też o tym, że Nero raz czy dwa dostał ruzgą, ale jak to wyglądało nie wiadomo.
  • Odpowiedz
@Zwanek: > Nie wiem jaka jest definicja znęcania, ale ja raczej obstaję przy tym, że po prostu zaniedbał psa. Wiadomo też o tym, że Nero raz czy dwa dostał ruzgą, ale jak to wyglądało nie wiadomo.

no to tym bardziej dziwne, że nie ma nagrań z wjazdu Obrońców Zwierząt

przecież to byłby niezbity dowód

wiele, co później - mogło zostać spreparowane...
  • Odpowiedz
@Zwanek:
Niedawno czytalem artykul, o wykladni prawa dotyczacego znecania sie nad zwierzetami, gdzie byly statystyki, pokazujace, ze coraz czesciej polskie sady uznaja zaniedbanie, za przestepstwo rowne fizycznemu okrucienstwu (tak definiuje je zreszta ustawa). Jednak w przypadku Konona, nalezy raczej przyjrzec sie temu, kto zezwolil nie do konca sprawnemu umyslowo, wieloletniemu bezrobotnemu, bez zrodla dochodu, z historia zaniedbywania matki i brata (ktorych w koncu musiala zabrac sila z jego domu opieka),
  • Odpowiedz