Wpis z mikrobloga

@wigilius: W sumie sam jestem ciekaw takich wyników przeprowadzonych w miejscu innym niż ratusz ale domyślam się że większość uznałaby że to dobry gospodarz bo najwięcej do powiedzenia w tym temacie mają wojownicy polityczni zamieszkujący inne pipidówy w kraju xD
  • Odpowiedz
@wigilius: Tak ogarnął że zbudowano rurociąg który dalej puszcza ścieki bo nie wyrabia ale spoko - sukces odbębniony, pasek w wieczornym wydaniu wiadomości się zgadza i gawiedź jest ucieszona.
  • Odpowiedz
@ryyj: Przekrój obu alternatywnych rur to 2m i jest większy o oryginału, gdzie przekrój kolektora pod Wisłą to 1,6m. Gdy pada deszcz to nie wyrabia też alternatywny rurociąg, tyle jest ścieków.
  • Odpowiedz
@wigilius: Wszystko co nie będzie pasować do narracji to będzie fake. Czemu nie interweniują - nie wiem. I kto tu komu chce #!$%@?ć? Kto awarie w czajce wykorzystuje do kampanii politycznej i kto się tym lansuje? Rząd. I o to tym w chodzi. Ogłosili sukces a gówno dalej płynie.
  • Odpowiedz
Tak ogarnął że zbudowano rurociąg który dalej puszcza ścieki bo nie wyrabia ale spoko


@ryyj: a jak nazwiesz wielką inwestycję za 3,6 mld pln, która została zaprojektowana tak, że jak pada deszcz to i tak ścieki wylewają się do wisły?

@wigilius: kto się mógł spodziewać, że tak zaprojektują rozbudowę "Czajki", że pomimo ukończenia inwestycji syf nadal się będzie wylewał do Wisły?
  • Odpowiedz
@imateapot: Daj namiar na jakieś ciekawostki o tym że Czajka przy większym deszczu PRZED AWARIĄ puszczała ścieki do Wisły bo wklepałem sobie kilka hasełek do google, ustawiłem zakresy dat do 1 sierpnia br. i nic nie mogę znaleźć :)
  • Odpowiedz
Ogłosili sukces a gówno dalej płynie.

@ryyj: Czemu nie widziałeś problemu jak gówno lało się cały czas przed awarią? Skoro przekrój kolektora jest mniejszy od alternatywnego to tak było.
  • Odpowiedz
@ryyj:

Według niego Czajka jest za małą oczyszczalnią na tak duże miasto- nie jest w stanie przyjąć wody z opadów deszczu, które również wpływają do kompleksu. Jak mówi, obejść burzowych można używać tylko 10 razy do roku, tymczasem można policzyć, że przy takiej częstotliwości opadów, potrzeba, żeby były w użyciu co najmniej kilkanaście razy w roku. Oznacza to, jak podkreśla, iż „od początku zakładano, że będzie się na lewo puszczało, bo
  • Odpowiedz