Wpis z mikrobloga

  • 227
Młoda kobieta zaczyna poważne chorować i przestaje przynosić dochód-jej chłopak/partner/mąż zaczyna się nią opiekować i przejmuje obowiązki domowe, razem starają się przezwyciężyć przeciwności losu.

Młody mężczyzna zaczyna poważnie chorować i przestaje przynosić dochód-"Ja nie pisałam się na bycie opiekunką i żywicielką! Chciałam się bawić z mokebe i Juanem a nie obiegać warzywo! Radź sobie sam"

#przegryw #zwiazki #logikarozowychpaskow
  • 65
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 8
@scotieb: tak? Ja znam sytuację, w której mąż całe życie był zainteresowany jedynie chlaniem, a nie rodziną.
Miał wypadek w wyniku którego leżał prawie rok w śpiączce, teraz jest niepełnosprawny, porusza się tylko w obrębie mieszkania, ma problem z koordynacją kończyń, szczególnie rąk, nie mówi.
Zgadnijcie kto się nim zajmuje, pielęgnuje 24h na dobę?Żona.
To jak się zachowamy, gdy nasz partner zachoruje lub stanie się osobą niepełnosprawną, zależy od naszego
  • Odpowiedz
może zrzec się prawa i obowiązków, kosztuje to tylko 500 zł przez 20 kilka lat.


a kobieta zrzekając się praw i obowiązków nic nie płaci... gdzie tu równość? to przykład na wyłączne ponoszenie odpowiedzialności przez mężczyzn

Nikt na twoje dziecko nie będzie płacił.


nikogo
  • Odpowiedz
@skrobaczka: ale masz świadomość, że ten przepis obowiązuje w Polsce i dotyczy dokonywania bezprawnej aborcji w Polsce a nie poza granicami kraju?

xDDDDDDDDDDDDDDD

poprosze o jakies statystyki dotyczace tego jak czesto kobiety wystepuja o rozwod w przypadku uszczerbku zdrowia partnera/utraty mozliwosci zarobkowych, bo wydaje mi sie to bardzo z dupy stwierdzenie


a gdzie o tym pisałem? to pytanie do @scotieb xD nie do mnie
  • Odpowiedz
@Arachnofob jeżeli kobieta się zrzeknie praw do dziecka musi płacić alimenty ojcu, więc ma taką samą odpowiedzialność. Jeżeli oboje się zrzekną się praw do dziecka już w szpitalu nie muszą płacić oboje, bo wtedy dziecko szybko idzie do adopcji do nowych rodziców. W każdej innej sytuacji rodzice płacą za pobyt dziecka w domu dziecka.
  • Odpowiedz
jeżeli kobieta się zrzeknie praw do dziecka musi płacić alimenty ojcu, więc ma taką samą odpowiedzialność.


kobieta może oddać dziecko do domu dziecka lub zostawić je w oknie życia nic nie mówiąc ojcu

a mężczyzna który sam wychowuje dziecko jest napiętnowany społecznie, nie do pomyślenia dla urzędasów brudasów

Jeżeli
  • Odpowiedz
@scotieb: #!$%@? prawda. Zależy z kim się partnerzysz. Na wykopie pewnie dostaniesz poklask bo to szablonowe szowinistyczne wysrywy ale gloryfikacja faceta i obrażanie kobiety nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
  • Odpowiedz
@Arachnofob: czy ty w ogole czytasz co ci napisalam zanim odpowiesz? Trzeci raz ci pisze wiec: mowie o sytuacji w Polsce, nie poza granicami kraju. I drugi raz: pytanie o statystyki bylo do autora oryginalnego posta. Wy sie nakrecacie wymyslonymi u was w glowie sytuacjami, gdzie na wlasnym podworku obserwuje sytuacje odwrotna (wujek ktory cale zycie nie pracowal, ciotka wlasna firma utrzymywala jego I szescioro dzieci, bo on sie zajmuje
  • Odpowiedz
@Arachnofob: ojciec ma prawa rodzicielskie, matka nie moze oddac dziecka do adopcji wbrew jego woli hahahahahhahaa tak samo oddajac dziecko do domu dziecka matka musi oplacac jego pobyt tam xD fajnie ze sie wypowiadasz, ale mozesz juz przestac :))
  • Odpowiedz
Trzeci raz ci pisze wiec: mowie o sytuacji w Polsce, nie poza granicami kraju.


@skrobaczka: ale to jest oczywiste bo funkcjonuje ustawa antyaborcyjna...

co nie zmienia faktu, że można dokonać aborcji właśnie w Czechach, Niemczech i nie grozi za to żadna odpowiedzialnośc
  • Odpowiedz
ojciec ma prawa rodzicielskie, matka nie moze oddac dziecka do adopcji wbrew jego woli hahahahahhahaa


mąż

po prostu ojciec może nie wiedzieć o decyzji matki dziecka i nic z tym nie może zrobić bo najpierw musiałby udowodnić, że jest ojcem a mężowi przypisuje się ojcostwo z automatu

tak
  • Odpowiedz
@Arachnofob: ojciec, jesli udowodni ze jest ojcem, to chyba jasne ze to musi byc wymagane, bo kazdy moglby sie podawac za rodzica, jakie lepsze rozwiazanie proponujesz? I prosze, wygooglowalam te oplaty dla ciebie http://pcpr.szczecinek.pl/zadania-ustawowe/instytucjonalna-piecza-zastepcza/ponoszenie-odplatnosci-za-pobyt-dziecka-lub-osoby-pelnoletniej-w-placowce-opiekunczo-wychowawczej-przez-rodzicow-opiekunow-prawnych-kuratorow-i-pelnoletnich-wychowankow/
  • Odpowiedz
@Arachnofob źródło: http://www.mops.wroclaw.pl/formy-pomocy/piecza-zastepcza-rodzinna/prawa-i-obowiazki-rodzicow-dzieci-umieszczonych-w-pieczy-zastepczej : 'Umieszczenie dziecka w rodzinnej pieczy zastępczej nie zwalnia rodziców z obowiązku alimentacji na jego rzecz. Przeszkodą nie jest zatem ograniczenie, zawieszenie czy pozbawienie władzy rodzicielskiej. Opiekun zastępczy lub Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu są uprawnieni aby wystąpić do sądu z pozwem o alimenty przeciwko rodzicom dziecka. Należy mieć na uwadze, że Dyrektor jest do tego zobowiązany po upływie roku od umieszczenia dziecka w rodzinie zastępczej
  • Odpowiedz