Wpis z mikrobloga

Ależ musiało zapiec lobby węglowe i bezmózgich wielbicieli antynaukowych bredni że #!$%@?ą się do tego jak Greta Thunberg wygląda a nie do tego co mówi. Jeszcze nie widziałem jakiejkolwiek próby polemiki poza sprowadzaniem zmian klimatycznych do lewackich bredni, wytykania że gówniara powinna być w szkole albo że wyprodukowała tyle CO2 swoim gadaniem że powinna się zamknąć.

Ludzie hejtujący Gretę nie mają merytorycznych kontrargumentów. Change my mind.
#gretathunberg #klimat #bekazpodludzi #ekologia
kropek00 - Ależ musiało zapiec lobby węglowe i bezmózgich wielbicieli antynaukowych b...

źródło: comment_LXKca8BPfKoqNxuUTmLyn9mrJEl4jyNW.jpg

Pobierz
  • 163
  • Odpowiedz
@trejn: o to właśnie chodzi. W pogoni za wzrostem świętego PKB nikt nie przejmuje się przyszłością planety. A za to przyjdzie nam wszystkim zapłacić bardzo wysoką cenę. Tylko że wtedy wzrost PKB będzie najmniejszym zmartwieniem.
  • Odpowiedz
@kropek00: Życie w świecie wróżek i kucyków jest spoko - ale potem dorastasz i dociera do ciebie jak wygląda rzeczywistość ¯\_(ツ)_/¯

Myślisz że jak była wojna światowa to żołnierze równie ochocze podzielali zdanie swoich generałów co do walki na froncie? Zrozum na ziemi żyje 7 miliardów ludzi ale o losach ziemi decyduje tylko garsta - kilka tysięcy najbogatszych i najbardziej wpływowych - ich #!$%@? boli czy chińczyk zarabia dolara tygodniowo, czy
  • Odpowiedz
@trejn: no trochę slaba ta logika. Wiadomo ze ty czy ja swoja decyzja nie zmienimy swiata, ale tak może powiedzieć 99,99% ludności. Problem w tym ze jak każdy tak powie to nikt nic nie zrobi. Nic dziwnego ze najpierw wymagamy od siebie, a potem możemy wymagac od innych. Dlatego w Polsce powinnismy walczyc o odejście od wegla, co nie zmienia faktu ze jest dużo więcej do zyskania poza granicami Polski
  • Odpowiedz
@nilfheimsan: Tylko że odkładając produkcje i PKB europy i ameryki - pogłębiasz dominacje Chin. Poważnie myślisz że jak już chiny będą miały w garści cały świat to wtedy się nawrócą i przeproszą za emisje CO2 ? Co jak co ale to akurat chyba najmniej zainteresowany losem pojedynczej jednostki ustrój na świecie, nie wiem czy chcesz oddawać im dominacje na rzecz czystej wody w oceanie
  • Odpowiedz
twoje gadanie jest tyle samo warte co rysowanie serduszek kredą w wierze ze zastopuje to terroryzm na świecie.

@trejn: nie przeczę, dlatego cieszę się że są inni którzy mają okazję powiedzieć to tak aby zostało to usłyszane. W ogóle po co gadać, lepiej nic nie robić, siedzieć i oglądać sejm ¯\_(ツ)_/¯

Co proponujesz?


@trejn: pomodlić się, ponoć to skuteczniejsze niż kreda ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

A
  • Odpowiedz
Niech wyjdzie z relanymi postulatami skoro jest już znana na całym świecie i ma dostęp do naukowców i doradców. Ciekawe co zaproponują - depoluacje Indie czy limit na ilość wyprodukowanych telefonów rocznie


@trejn: kolejny z tym samym argumentum ad polakum.

Moj sasiad codziennie #!$%@? swoja zone, czyli ja swojej moge przywalic raz w tygodniu i nic sie nie stanie.
  • Odpowiedz
Ludzie hejtujący Gretę nie mają merytorycznych kontrargumentów.


@kropek00: Widziałem fragment jej wystąpienia, bo całego nie dałem rady obejrzeć. Te slogany które rzucała, pogarda na twarzy, drżący głos i łzy w oczach to mają być merytoryczne argumenty?

I żeby nie było. Jestem całym sercem za przeciwdziałaniem ocieplaniu klimatu i działaniem na rzecz ochrony środowiska, ale jak dla mnie to tej dziewczynie ktoś robi dużą krzywdę pchając ją na piedestał i robiąc z
  • Odpowiedz
@trejn: fajne wykresy wrzucasz, ale pragne przypomnieć że Chiny czy Indie mają ponad miliard obywateli, i jeśli chodzi o emisje na osobę to bijemy ich znacząco. I co to ma do rzeczy, to że oni robią syf to ma nas usprawiedliwiać? W takim razie jaki jest sens robic cokolwiek
  • Odpowiedz
  • 5
@trejn to ty piszesz losowe wysrywy pod tytulem u nas jest ekologiczniej niz w Indiach wiec #!$%@? z ekologia.

Jeszcze piszesz ze Chinczyk zarabia dolara tygodniowo, a Chinczycy zarabiaja juz prawie tyle Co Polacy na podobnych stanowiskach. To jedynie pokazuje jak glupi i oderwany od rzeczywostosci jestes. I bylo by ok gdyby nie ze w parze z twoja glupota idzie dlugi jezyk. Pozdro.
  • Odpowiedz
@Hasz5g:

Jeszcze piszesz ze Chinczyk zarabia dolara tygodniowo, a Chinczycy zarabiaja juz prawie tyle Co Polacy na podobnych stanowiskach


Trudno panu chyba wyczuć hiperbole. Mam wymieniać wszystkie kraje afrykańskie,indie,bługarie i pare innych ile ludzie zarabiają? W złym świetle cie to stawia skoro zgrywasz takiego yntelygentnego a trzeba ci proste alegorie tłumaczyć łopatologicznie
  • Odpowiedz