Wpis z mikrobloga

@PolskaPrawica: Wiedzą że wolny rynek nie jest idealny, ale wierzą że ludzie wymyślający regulacje nie będą się kierować swoim osobistym interesem. No fajne te inteligentne dzieci takie nie za mądre, pewnie w komunizm też wierzą bo ten prawdziwy nie został jeszcze wypróbowany? Czy coś jest idealne czy nie to bardzo arbitralne pojecie i nie ma sensu z tym dyskutować faktem jest że kiedy panował wolny rynek w stanach w XIXw. Największy
no proszę nie wiedziałem, ze wyborcy pisu to taka intelektualna elita


@Marcus_Iunius_Brutus: badanie nie dotyczy wyborców PiSu, tylko zwolenników redystrybucji. Można być zwolennikiem i uważać, że PiS robi to idiotycznie.
Inteligentni ludzie widzą, że wolny rynek nie jest idealny, a inteligentne wsparcie państwa pomaga, więc wspierają nowe regulacje.


@PolskaPrawica: Nie, im się po prostu wydaje, że skoro są inteligentni to powinno sterować życiem głupiego plebsu. To wina ludzkiej buty, arogancji i pogardy dla drugiego człowieka, a nie inteligencji. Ja jestem mądrzejszy, więc to ja powinienem decydować na co plebs wydaje pieniądze (redystrybucja) i jak powinna działać gospodarka (interwencjonizm). Tak, niestety, wytłumaczenie