Wpis z mikrobloga

Niedługo minie 12 lat od kiedy pierwszy raz zarejestrowałem się na wykopie.

Prowadziłem #kacikpracodawcy , od lat prowadzę #budujzchaferem, na głównej były moje dwa AMA i kilkanaście napisanych przeze mnie artykułów
Udało mi się przerwać cykl życia mikrobloggera: zatrzymałem się na kroku 4, ale nie przekroczyłem (jeszcze?) granicy żenady :)

5 lat temu napisałem i udostępniłem na wykopie megaporadnik dla osób budujących i remontujących i od tego się zaczęło.

Czy ktoś pamięta, jak opisywałem moje rozterki związane z wydaniem mojej książki? Już wtedy miałem obawy, że łatwo będzie mnie zaszufladkować jako osobę, która wybudowała jeden dom i się mądrzy. Ale przyjąłem, że tak się może stać i... po prostu robiłem swoje. To było 3 lata temu. Potem przyszły kolejne rzeczy: blog, podcasty i... jest bardzo fajnie :)

Dzięki za wszystkie komentarze i miłe słowa!

Dzisiaj wykonuję kolejny, ważny dla mnie krok. Za kilka godzin startuje przedsprzedaż mojego kursu, który ma pomóc osobom marzącym o własnym domu, a które nie mają własnej działki. Przygotowania trwały wiele miesięcy i wymagały ode mnie wyjścia ze strefy komfortu. Nigdy nie lubiłem występować przed kamerą i nigdy nie planowałem upublicznić mojego wizerunku, ale skoro już coś się robi, to trzeba to robić na 100% :)

Wielkie dzięki za wieloletnie wsparcie!

I tak myślę, że trudno przewidzieć, co się w życiu będzie robiło. Prowadzę biuro tłumaczeń, a wcześniej prowadziłem biuro turystyki medycznej i lokal gastronomiczny. Byłem operatorem-programistą maszyny CNC, naprawiałem aparaty fotograficzne, pracowałem przy obsłudze klienta. Okazjonalnie tworzę muzykę na zamówienie :). Normalnie mydło i powidło :)

A teraz robię coś zupełnie innego: nagrywam filmy, podcasty i piszę artykuły. I dopiero teraz czuję, że robię to, co lubię. Gdybym to zaplanował, to nigdy by to się nie udało. :)

I chociaż ten wpis piszę bez żadnego celu, to chyba chciałem przekazać, że trzeba w życiu próbować różnych rzeczy, aż się znajdzie coś odpowiedniego. Jeżeli chcesz coś zmienić w swoim życiu, to musisz wyjść ze strefy komfortu.
"Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów"
  • 16
5 lat temu napisałem i udostępniłem na wykopie megaporadnik dla osób budujących i remontujących i od tego się zaczęło.


@chafer: ile lat temu to było? ()
@Hawthorne: Nie rozumiem zarzutu biorąc pod uwagę ile wartościowych treści udostępniłem na wykopie i ilu osobom pomogłem (za darmo). Poza tym co złego w zarabianiu pieniędzy?
@chafer: zrób wykres wzrostu cen suporeksów i styropianów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak po za tym, to na najbliższy temat jaki podrzucisz, mam ciekawe spostrzeżenia odnośnie kierownika budowy.
@mar111cin: Niiieeee. Teraz już nie możesz mi nie powiedzieć :) Najgorszy kierownik, którego widziałem to taki, któremu wszystko wisiało: był w stanie podpisać wszystko i niczego nie sprawdzał.