Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam...

Czy mogę rachunku Revolut używać normalnie jako podstawowy rachunek?
Co na to Urząd Skarbowy, próbował ktoś zgłosić Revoluta jako konto firmowe?

Od jakiegoś czasu udostępniają indywidualny numer polskiego rachunku, więc płatności od polskich klientów można otrzymywać bez udziwnień (tj. brytyjskiego numeru konta jak dawniej).
Mają już od dłuższego czasu licencję bankową z gwarancją depozytu 100 000 ojro.
Ostatnio wprowadzili darmowe konta dla firm.
Wychodzi na to, że to bank idealny.

Ktoś, coś?

#revolut #firma #biznes #dzialalnoscgospodarcza #kontobankowe
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mają już od dłuższego czasu licencję bankową z gwarancją depozytu 100 000 ojro.


@sommerfeld: ale z niej nie korzystaja, wiec twoj depozyt jest gwarantowany na sume 0 euro.
  • Odpowiedz
@rtg_: dzięki, doczytałem teraz, że Revolut co prawda ma licencję ale wszystko pozostaje na razie po staremu, czyli nadal nie jest bankiem.

Te ich polskie numery rachunków dostarczane są przez Danske Bank i sam rachunek jest pewnie de facto przynależny do Revolut a nie na moje dane?
  • Odpowiedz
@sommerfeld: ale po co nawet zglaszac ten rachunek techniczny? to tak jakbys korzystal z konta osobistego, do 15k na przelew nie powinno byc problemu (o ile revolut nie zacznie robic problemow)
  • Odpowiedz
@rtg_: w styczniu zakładam mikro sp. z o.o. i się zastanawiałem czy nie użyć revoluta jako głównego rachunku ( ͡° ͜ʖ ͡°) a ten już w US musi być zgłoszony

uprzedzając odpowiedź, że revolut na główny rachunek to idiotyzm... nawet jak revolut padnie i sobie głupi ryj rozbije to niewielka strata bo nie przewiduję milionowych przychodów ani stanu konta ( ͡º ͜ʖ͡º
  • Odpowiedz
@sommerfeld: a widziales oplaty? one sie znacznie roznia przy revolut business vs revolut dla zwyklych ludzi. jak potrzebujesz wymieniac waluty, to w bankowych kantorach mozesz negocjowac spread
  • Odpowiedz
@rtg_: 0,4% - do przełknięcia, w aliorze dla przykładu mam 0,66%, z kantorów nie korzystam bo mało to wygodne a w revolucie wszystko bym miał w jednym miejscu :)
  • Odpowiedz
@sommerfeld: chodzi mi o kantory bankow dostepnych po zalogowaniu do bankowosci internetowej. w mbanku mozesz wynegocjowac lepszy kurs niz w ogolnodostepny kurs kantoru aliora
  • Odpowiedz