Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
Kiedyś pewna osoba poleciła mi serial #shameless ze słowami "Nie zniechęcaj się z początku, bo jest naprawdę dobry i nie pożałujesz". Pokrótce miałem fabułę rozrysowaną, jest dysfunkcyjna rodzina z problemem alkoholowym w postaci ojca i serial opowiada o ich życiu.

Informacji mało, po zobaczeniu kawałka pilota machnąłem zniesmaczony ręką i odłożyłem oglądanie na przysłowiowe nigdy. Po ponad dwóch latach to 'nigdy' dzisiaj przyszło. Jestem po pierwszym odcinku, tak trochę na gorąco to piszę...

Mało jest seriali, gdzie od samego początku są bohaterowie tak rozrysowani, że zaczynając go oglądać nie poznajesz ich. Ty ciągle masz wrażenie, że już ich znasz. I nie, nie chodzi o kwestię przewidywalności. Serial w samym pilocie odwala dwa takie zwroty, że chylę czapki.

Dwie sceny z pewnością mi mocno utkwią w pamięci już od początku. Pierwsza, ta z ojcem i Fioną, gdzie on leży #!$%@?, a ona 'gratuluje sobie' jego ręką odpowiedzialności, bardzo wymowna. I druga, ten dialog w restauracji, a w zasadzie to, co Jimmy mówi... Wpleść takie wartościowe sceny w chwilami morze absurdu i jeszcze by to nie wyszło wymuszenie, sztucznie...

Wyjątkowo dobra robota.

Jedno jest pewne. Żałuję, że się dopiero teraz za ten serial zabrałem. Ten wpis, to taka próba na szybko wyrzucenia z siebie przemyśleń, żeby głowę ostudzić przed drugim odcinkiem.

Jeśli ktoś miał do czynienia z problemem alkoholu w domu, to przynajmniej po pierwszym odcinku uważam, ten serial jest dla niego. Przymykając oko na całą tą otoczkę życia amerykańskiego będzie taka osoba z pewnością zaskoczona jak wiele postaw, podobieństw będzie w stanie w tym serialu do siebie wychwycić, zwłaszcza gdy o syndromie #dda mowa.

No to tyle chciałem. Jak ktoś nie widział, polecam ze szczerego serduszka. I nie zniechęcać się. A ja wracam oglądać.

#seriale #psychologia #alkoholizm #polecam #recenzja #naszybko
takitamktos - Kiedyś pewna osoba poleciła mi serial #Shameless ze słowami "Nie zniech...

źródło: comment_9BQ8N9PBRzFD5jywzJ60HbF7j9mZOTnH.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz