Wpis z mikrobloga

Kilka pytań dla wykopowych kociarzy, mam nadzieję że mi poradzicie.

Szukam żwirku który dobrze pochłania smród, na razie nie jest to dla mnie problemem, bo regularnie sprzątam i ewentualny smród z kuwety zabijam elektrycznym zapachem który nawet na najniższym ustawieniu daje radę i nic nie czuć. Od poprzedniego właściciela dostałem 3 worki żwirku marki Pinokio i nie wydaje mi się że jest dobry z tego co wyczytałem w Internecie.

Co do kuwety to kupić zamkniętą? Na razie mam otwartą i kot wysypuje czasami żwirek, ale to tam tylko 30 sekund zamiatania i po problemie, ale z zamkniętego chyba bardziej śmierdzi, nie wiem, tak mi się wydaje.

Druga sprawa - pazury. Iść do weta żeby je stępić czy zwyczajny drapak wystarczy? Czy może mogę to zrobić sam w domu, jeśli tak to jak?

Kolejna sprawa - zabawki. Kot dostaje głupawki, ostatnio zaczął szaleć wieczorami. Zapieprza po całym mieszkaniu, drapie fotele i kanapy (na szczęście lekko) i wskakuje na meble czy kominek. Trwa to około pół godziny i zdarza się tylko pod wieczór. Po tym jakby nigdy nic idzie spać i śpi do rana.
Ze swojego doświadczenia polećcie mi jakieś zajęcia dla kota żeby ograniczył swojego #!$%@? do zabawek a nie moich mebli ( ͡° ͜ʖ ͡°) #koty
  • 6
Szukam żwirku który dobrze pochłania smród


@Minieri: Przetestuj żwirek silikonowy.

Co do pazurów, są do kupienia specjalne nożyczki dla kotów. Można na luzach leżąc z kotem je poobcinać. Jak pójdziesz do weterynarza na cięcie to zapewne kot przeżyje traumę z wycieczki, zwłaszcza jak obca osoba będzie mu ciągać łapki, więc lepiej przycinać po trochu samemu, niż śmigać z tym do weterynarza.
Co do zabawek to moje koty dostawały szału za takimi
@Minieri: żwirek polecam Cat's Best - żwirek drewniany, zielono-czerwone opakowanie. Bardzo dobrze się zbryla i z zapachem źle nie jest ;)

Kuweta lepsza zamknięta, mniej bałaganu aczkolwiek przez drzwiczki i tak będzie trochę wysypywać.

Co do pazurów, posiadam drapak i jest to moim zdaniem zakup konieczny. 2 tygodnie musiałem swojego kota uczyć, ale mebli praktycznie nie tyka i tylko szlifuje po drapaku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Raz
@Minieri: Zacznę od tego ze mam 3 koty. Mam zamknięta kuwetę i najtańszy żwirek z Lidla - nic nie śmierdzi. Kuweta czyszczona 1-2x dziennie i baaaaaardzo dużo żwirku jest wsypane do środka. Raz na miesiąc czyszczę dokładnie, czyli wszystko do kosza i kuweta czyszczona cifem ;)
Co do pazurków to mimo miliona drapakow w każdej formie i tak raz na jakiś czas idę do weta na obcinanie - samemu nie próbuj
@Minieri W kwestii niesmrodliwości to u mnie najbardziej sprawdził się Benek Economic, takie żółto - pomarańczowe opakowanie z clipartowym kotem, przy zamkniętej kuwecie nie czuć go zbytnio. Drapak możesz ogarnąć sam z jakiegoś pniaka albo poowijaj sznurem np. nogę mebla. Jeśli chcesz koniecznie kupić drapak, to lepiej pionowy, kotu wygodniej wtedy drapać.
@Crow7422: @azbestnyPlac: @Lonate: Kupiłem mu dzisiaj piłkę z grzechotką i już za nią zapieprza po pokoju, i kupiłem kolorową mysz na wędce też z grzechotką i oszalał całkowicie. Siedzę właśnie przed kompem i macham tym przed nim i ma niezłą zabawę chyba ( ͡° ͜ʖ ͡°) Laserów niestety nie mieli, ale za to pies dostał wędzoną kość.