Wpis z mikrobloga

#neuropa #4konserwy #kiciochpyta #aborcja

Pytanie do osób, które opowiadają się za zakazem aborcji.

Według statystyk w latach 1973-2003 dokonano około 1 miliarda aborcji(oficjalnie). Licząc proporcjonalnie wychodzi około 1,53 mld aborcji do 2019 roku. Obstawiam jednak, że było to około 2 miliardów aborcji +/-

No i tutaj pytanie do zwolenników zakazu aborcji.

Czy bylibyście w stanie płacić większe podatki, aby utrzymać te 2 miliardy dzieciaków, których teoretycznie by nie wyabortowano. Wiązałoby się to z jeszcze większym przeludnieniem ziemi, a w perspektywie czasu jeszcze większym najazdem imigrantów na tereny Europy.

Kto miałby się opiekować tymi dziećmi, gdyby w przypadku zakazu aborcji, trafiły do domów dziecka? Kto by ich utrzymywał? Czy bylibyście w stanie przygarnąć taką zacną gromadkę pod swoje strzechy?

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@insomnia_: Mnie tylko jedno zastanawia z historii rodziny mojej żony.
Mają w rodzinie takie małżeństwo gdzie ich syn to tak naprawdę warzywo już w łonie matki, ale zdecydowali się go urodzić i wychować. Lekarze mówili że pożyje maks rok.
- oddycha za niego maszyna
- je za niego maszyna
- wydala za niego maszyna
- chłopak nie mówi, nie
  • Odpowiedz
@insomnia_: Pomijasz jedną ważną sprawę. Kobieta, która przeszła aborcję (bo była młoda, albo zły partner ją zmusił) mogła kilka lat później urodzić dziecko albo nawet kilka. Gdyby wcześniej nie poszła na aborcję, to miała by to pierwsze dziecko i może nie rodziła by kolejnego (tego, które obecnie żyje). Zatem może wcale nie 2 miliardy więcej dzieci by było, a tylko 1 miliard.
Wariant 1:
Ciąża A - kobieta przechodzi aborcję.
Kilka lat później ciąża B - kobieta rodzi.
Liczba dzieci
  • Odpowiedz
@miken1200:

Weź jednak pod uwagę, że statystyki, którymi są posługuje są oficjalne, a nie wiemy ile aborcji dokonano w tzw - "podziemiu aborcyjnym"

Ponadto zakładasz, że każda kobieta urodzi tylko jedno dziecko, sęk w tym, że więcej aborcji przeprowadza się w Ameryce Łacińskie, Azji i Afryce, niż w pozostałych częściach globu. W Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej dzietność jest zdecydowanie większa i kobiety rodzą więcej dzieci.

Liczba aborcji na tysiąc
i....._ - @miken1200: 

Weź jednak pod uwagę, że statystyki, którymi są posługuje s...

źródło: comment_FkGYE8KsHFwszkFDgefodpPTob9gq8Dk.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Weź jednak pod uwagę, że statystyki, którymi są posługuje są oficjalne,


@insomnia_: No to zdecyduj się. Masz oficjalnie 1 miliard przez 30 lat, więc średnio matematycznie wychodzi 1,5 miliarda do roku 2019, a ty zamieniasz to na 2 miliardy. To w końcu posługujesz się statystyką, czy sobie obstawiasz wynik?

Ponadto zakładasz, że każda kobieta urodzi tylko jedno dziecko,

Nie zakładam, czytaj uważnie. Pisałem, że może urodzić kilka. Ponadto nigdzie nie pisałem, że
  • Odpowiedz
@miken1200:

No to zdecyduj się. Masz oficjalnie 1 miliard przez 30 lat, więc średnio matematycznie wychodzi 1,5 miliarda do roku 2019, a ty sam zamieniasz to na 2 miliardy.


1,5 mld na 2 miliardy zmieniłam ze względu na gigantycznie rosnącą liczbę ludności na świecie w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Wraz ze wzrastającą liczbą ludności liczba prawdopodobnych aborcji wzrasta. Ponadto dostęp do aborcji od 2003 roku uległ znacznemu wzrostowi i po
  • Odpowiedz
@miken1200: Nawet jeżeli przeszacowałam liczby to i tak nie zmienia to faktu, że nikt nie był w stanie zaproponować żadnego rozwiązania cóż można by było począć z tymi jednak narodzonymi dziećmi, które według środowisk kościelnych można przecież oddać po porodzie do adopcji :).

Poza tym nie mam wglądu do oficjalnych statystyk między latami 2003-2019 i trudno jest mi jest znaleźć w internecie. Jak coś znajdę, to ci podrzucę ;).
  • Odpowiedz
@insomnia_: Tutaj znalazłam coś takiego - http://www.duchowa-adopcja.pl/aktualnosci/aktualnosci/29/1-72-mld-aborcji-na-swiecie-w-ciagu-ostatnich-40-lat

Nie jest to zbyt wiarygodne źródło, ale nic nie poradzę :).

Oszacowano liczbę aborcji przeprowadzonych na świecie od 1973 roku. Wyniki są bulwersujące! Przez 40 lat wykonano ponad 1,7 mld aborcji. Niektóre kobiety poddawały się jej kilkakrotnie.


A to artykuł z 2013 roku :).
  • Odpowiedz
Czy bylibyście w stanie płacić większe podatki, aby utrzymać te 2 miliardy dzieciaków, których teoretycznie by nie wyabortowano


@insomnia_: bym jeszcze dorzucił utrzymanie tych kobiet do czasu porodu i zakończenia połogu
  • Odpowiedz
  • 0
@insomnia_ aborcja w przypadku defektu genetycznego lub ciężkiej choroby jak najbardziej za w przypadku zdrowego dziecka w 100% nie może być przyzwolenia na aborcję na żądanie. Żyjemy w czasach w których jest wiele metod antykoncepcji, poza tym w dorosłym życiu trzeba brać odpowiedzialność za swoje czyny prawda ?
  • Odpowiedz
@insomnia_ na moje kazdy przeciwnik aborcji to krotkowzroczny troll. Gdyby 99% z nich mialo wybor czy urodzic (czy zona ma urodzic) sparalizowanego kadlubka czy abortowac i za rok uriodzic zdrowe dziecko to kazdy wybralby opcje druga.

Osoby ktore wybralyby opcje pierwsza sa wedlug mnie chore psychicznie i powinny byc zamkniete w zakladach psychiatrycznych jako sadysci ()
  • Odpowiedz
@samuraj24: Jakiś mireczek pisał tu swoją historię, że u jego dziecka wykryto zespół Downa jeszcze w brzuchu matki, jego różowa się nie zgodziła na aborcję i cyk, rozwodzik bo jak może chcieć aborcji.
Oczywiście on wyszedł jako ten zły niedobry s-----a a różowa jako kochana matka Polka, mimo że jest zwykłą egoistką.
Mam nadzieję, że ciebie to nie spotka, a najlepiej takie kwestie dogadać przed staraniem się o dziecko.
  • Odpowiedz