Wpis z mikrobloga

@kopi_luwak: Ledgery dwa używam ja. Jeden na backup, drugi na co dzień.

Giełd jest wiele, lecz każda ma jakieś swoje plusy dodatnie i ujemne. Generalnie jak najszybciej wymień PLNy na BTC i wyjdź z strefy braku komfortu, jaką jest polski rynek kryptowalutowy.
  • Odpowiedz
@kopi_luwak: Ja tylko BitBay, ale tylko dlatego, że od początku istnienia mam tam konto. No i ogólnie rzadko muszę z niej korzystać.

Ogólnie raz robili mi problemy z wypłatą 500zł, musiałem przechodzić tę niesamowitą weryfikację, ale wystarczyło dzwonić do nich na okrągło, aby to załatwić w kilkadziesiąt minut.
  • Odpowiedz
@kopi_luwak: Ja mogę polecić bitstamp, ale tam będziesz musiał się zweryfikować. Trochę to potrwa łącznie z przelewem ale to bezpieczna giełda. No i podstawowa zasada - po kupnie transferujesz bitcoiny do lokalnego najlepiej sprzętowego portfela - na wszelki wypadek.
  • Odpowiedz
  • 0
@kopi_luwak
Najpierw uwaga, oczywiście nie musisz kupić całego BTC.Bitcoin dzieli sie na 100mln satoshi i satoshi to jednostka rozliczeniowa, można wiec kupić za w zasadzie dowolnie mała sumę.
Portfele:
Na komórkę polecamy "Samurai" i "Mycelium", dla androida i "GreenAddress"/ Blockstream Green Wallet dla iOS- to aplikacje, obsługa jest łatwa i intuicyjna.
Na komputer "Electrum" - tu jest mały problem, sam portfel jest ok, ale Windows jest narażony na ataki wirusów, trojanów itd,
  • Odpowiedz
@Obruni: Zdementuje dwie kwestie - niestety KYC wymagamy do wszystkich operacji na giełdzie lecz jesteśmy geiłdą a nie kantorem więc nie mamy prowizji na poziomu paru %, praktycznie wcale nie mamy prowizji. Do 20k łykamy jednorazowo praktycznie bez wahań kursu, jak ktoś powyżej chce kupić to zalecamy kupować w paczkach po 10k co 3min i również nie straci.

@kopi_luwak: Z portfeli sprzętowych bo oczywiście pieniędzy na giełdzie czy u zewnętrznego
  • Odpowiedz