Wpis z mikrobloga

Mirki.

Chciałbym zrobić hybryde spell i mele z tarcza, ale jestem newbie. Powiedzcie czy coś takiego jest w ogóle możliwe? Nie mówię aby fsrmic tym uber eldera bo dmg pewnie nie wykrece odpowiedniego, ale aby czyscilo ładnie do Red map i będę uradowany.

Powiedzcie czy takie coś jest możliwe?
Jeśli tak to jaka klasa? Myślałem nad hiero, bo ma ascendancy pod cast speed i attack speed, do tego dobre dojscie z drzewka do paru modów mele i spell.
Jaki eq set up? Chyba mace + tarcza będzie najlepszy.
Jakieś pro tipy na koniec?

Pomysł wziął się stąd, że zauważyłem że jak się rzuci ten fire Rain (jeden z pierwszych spelli, taki deszcz meteorytow xD) to w momencie jak on spada z nieba to można parę ciosów a ręki zadać w między czasie i dobry dps jest xd

#pathofexile
  • 7
@Annaroth: nie ma to żadnego sensu, już lepiej dać drugi spell z dużym cast speed. Gra jest tak zrobiona, że hybrydy caster / melee nie mają racji bytu, chyba że mowa o buildach CoC, ale wtedy dmg idzie i tak ze spelli, tyle że jest triggerowany atakiem.
@Annaroth: W tej grze to tak nie działa. Zazwyczaj robisz build pod konkretny skill i pod niego budujesz drzewko. Jest podział między spell dmg, a melee dmg więc przeskakując pomiędzy np. Sparkiem, a Cleave marnujesz 50% potencjału drzewka.

Niektóre spelle natomiast bazują na phys dmg zatem w przypadku takiego skilla możesz w drzewku wybierać pasywy boostujące zarówno spell dmg jak i physical dmg (nie mylić z melee dmg).
@Annaroth:
Możesz zrobić CoC, czyli cast on critical strike, atakujesz jakimś skilem i jak zadasz crita to wyzwalasz zaklęcie
popularne są:
cyclone - coc - frost bolt + ice nova
cyclone - coc - blade vortex + bladefall
mniej popularne:
charge dash - coc - purifing flame + wave of conviction