Wpis z mikrobloga

Czy to można nazwać złodziejstwem?

Tak w skrócie: Mój stary pracował wiele lat w Słowackiej firmie, i w tamtejszym ZUS-ie odprowadzane miał składki, 1900 złotych na miesiąc. Polski ZUS uznał, że tacie nic się nie należy, stwierdzili że tamte składki 'przepadły'. Później stwierdzili, że należą się, ale tylko za przepracowane kilka miesięcy.

Stary niedawno otrzymał pismo ze Słowacji, czy chciałby otrzymywać pieniądze przez polski ZUS, albo do rąk własnych. I okazało się, że nic nie przepadło, a ZUS w Nowym Sączu ordynarnie leciał w #!$%@? i kłamał.
#zus
  • 69
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
a ZUS w Nowym Sączu ordynarnie leciał w #!$%@? i kłamał.


@kiera1: predzej jest taki burdel ze sami nie wiedzieli

@spidero: a mi się wydaje że #!$%@? mają premie od "zaszczedzonych" pieniedsy
  • Odpowiedz
@kiera1: Nie słucha się tego co mówi pani Jola z ZUS'u bo ona najczęściej mówi jedynie to co się jej wydaje. Nie wyślą jej na szkolenie bo po co, no a ze swojej pensji 1800 zł to gdzie ona się podszkoli?

Jeśli ma się problem z ZUS'em to się idzie do prawnika. A potem do sądu w razie potrzeby, bo akurat z nimi często się wygrywa.
  • Odpowiedz
@neo_vir: administracja sądecka jest zabetonowana ludźmi którzy się znają od lat. Malutki urząd skarbowy, jedna poczta, pip, zus, wszyscy się znają. To nie przypadek, że w sączu jest tyle wielkiego biznesu a większość ludzi jedzie na płacy minimalnej. Mam nadzieję, że resztę dostają pod stołem. Przez to że sącz jest tak odcięty od reszty świata, zasysa ludzi z okolicznych wiosek i miast przez co jest mała rotacja ludzi z zewnątrz,
  • Odpowiedz
@kiera1: Same here z moją babcią, pracowanko na Słowacji w danych czasach, wszystko odprowadzone i nie chciał polski ZUS oddać tylko trzeba się było upominać mocno, ale jest! Chyba 30 euro co miesiąc XD
  • Odpowiedz
nowy sącz to inne państwo jeśli chodzi o urzędy, nie bez powodu mieszka tam i prowadzi biznes ogromna ilość milionerów


@zcaalock: XD, ale bzdura, urzędy wszędzie tak samo funkcjonują, po prostu janusze biznesu znaleźli sobie idealną miejscówkę do R U C H A N I A pracowników, bo prócz wielkich prywaciarzy (nie będę wymieniał o kogo chodzi, kto ma wiedzieć ten wie) możesz jedynie liczyć na pracę w urzędzie i
  • Odpowiedz
Z ZUS należy mu się tylko emerytura za okres przepracowany w Polsce.


@Willy666: Należy mu sie emerytura z obu źródeł i będzie ją wypłacął ZUS.

Polski ZUS uznał, że tacie nic się nie należy, stwierdzili że tamte składki 'przepadły'. Później stwierdzili, że należą się, ale tylko za przepracowane kilka miesięcy.


@kiera1: Ale w decyzji czy tak powiedziała pani Jola z okienka?
  • Odpowiedz