Wpis z mikrobloga

@MeandrycznaMonaterka: nie bój nie bój. Większość ludzi jest od dobrobytu "uśpiona", ale ich ordung i determinacja może się kiedyś przebudzić. Ostatnie 2 przebudzenia źle się dla świata skończyły ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pamiętaj, że po I Wielkiej wojnie w 20 lat podnieśli gospodarkę do takiego stopnia, że podbili Europę i północną Afryke. Wiadomo, że ostatecznie przegrali. Ale rozkwit ich technologi przez te 20 lat zdumiewa.

Natomiast
  • Odpowiedz
  • 25
@MeandrycznaMonaterka:

Pamiętaj, że po I Wielkiej wojnie w 20 lat podnieśli gospodarkę do takiego stopnia, że podbili Europę i północną Afryke. Wiadomo, że ostatecznie przegrali. Ale rozkwit ich technologi przez te 20 lat zdumiewa.

Natomiast w Polsce dalej była bieda, analfabetyzm, a do obrony przeciw czołgom wystawiliśmy konie i szabelki ..

No
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Corrny: no i go pieknie wyjaśniłeś.
@piotrlionel odniesiesz się? Bo chociazby o tym micie szarży Polaków z szablami na niemieckie czołgi to tu na wykopie juz od x lat sie przewija info, że to propaganda.
  • Odpowiedz
@Daimont: ja nie opisałem sposobu w jaki podnieśli gospodarkę. Napisałem jedynie, że przez 20 lat stali się potęgą co zresztą wykorzystali, żeby podbić Europę ? Czy się mylę ? Nie wchodziłem w ekonomie i sposób podnoszenia gospodarki.

Ponadto zauważ, że pomimo nałożonych sankcji po I WŚ. w latach 38-41 zaszachowali Europę.
A Polska co podniosła ? Gunwo

Jeśli chodzi o szarże koni na czołgi. A jak to wyglądało ? Zero
  • Odpowiedz
@piotrlionel: @sierzchula: ostatnio gadałem z chłopakiem znajomej, gościu jest Niemcem, po raz pierwszy był w PL. Sam zaczął z tematem imigrantów jak sobie popił, opowiadał o tym że go w-----a to że będąc w swoim rodzinnym mieście nie czuje się już jak w domu, nie czuje się w 100% bezpiecznie. Że muzułmanie się nie asymilują, imigranci wyciągają tylko ręce po socjal i zależy im tylko na kasie. Mówił
  • Odpowiedz
@Daimont No czekam dalej, zresztą na @Corrny też. Gdzie historie jak nasze czołgi walczyły z niemiecką machiną wojenną ? Nie walczyły bo ich nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie było sprzętu. Nie było nic.

Ale dalej się brandzlujcie WIELKĄ ODWAGĄ PATRITUF. Nie dość, że nie weszliśmy w żaden sensowny sojusz, to Ci z którymi byliśmy w koalicji nas zdradzili.

I @Corrny, bo nie
  • Odpowiedz
  • 0
@piotrlionel nie manipuluj mistrzuniu. Nigdzie nie wspominałem o naszej potędze militarnej i wspaniałych bitwach pancernych. Zostaliśmy rozpykani i to nie ulega wątpliwości, ale nie pisz bzdur o polskich szarżach kawalerii na czołgi, bo to wysryw radzieckiej i niemieckiej propagandy.

Jeżeli za podniesienie gospodarki uważasz całkowite jej przestawienie w tryb wojenny, to spoko. Za pożyczony hajs odbudowali przemysł ciężki, a następnie całkowicie przestawili go na produkcję zbrojeniową. Następnie drukowalii kasę, którą płacili
  • Odpowiedz
@Corrny: dopisałem, że traktuj to jako przenośnie. Mimo, że to była propaganda - to okazała się bardzo trafna. Taka szarża była tak samo skuteczna co nasza obrona, więc dalej będę pisał twierdzenie " z szabelkami na czołgi " bo jest w dużej mierze prawdą tyle, że zamiast szabelki to gunwo b--ń która była dla Wermachtu jak kulka ze śniegu

No podniesienie gospodarki było takie a nie inne, ale osiągnęli cel
  • Odpowiedz