Wpis z mikrobloga

Zrobiłem sobie komputerowe badanie stóp, w staniu i w ruchu, ze względu na ograniczenia w stawie skokowym i zapadającą się kostkę do wewnątrz(problemy ze stabilizacją podczas siadów i ogólnie np. umykania nogi podczas grania w piłkę).

Diagnoza - płaskostopie poprzeczne, zły ruch podczas stawiania stopy, stopy zrotowane na zewnątrz i przeniesienie ciężaru na lewą stopę. Mam problemy z przykurczonymi łydkami, ogólnie tylną taśmą i bólem w prawym biodrze, może to jest przyczyna tych dolegliwości. Takie badanie jest zazwyczaj wstępem do zrobienia wkładek korekcyjnych do butów, ja chciałem tylko diagnozę, ale zdecydowałem się na te wkładki. Zwłaszcza że wystarczy zrobić jedne-hybrydowe, w których można i chodzić i ćwiczyć, a naprawa moich kulasów w tym wieku(25 lat) ma potrwać 2-3 lata.

W czwartek idę na dobranie wkładek, jakby ktoś chciał to mogę opisywać jak to wygląda i jakie są wrażenia w używaniu takich wkładek.

#mikrokoksy
S7-1500 - Zrobiłem sobie komputerowe badanie stóp, w staniu i w ruchu, ze względu na ...

źródło: comment_SMmtA6FU76XqhaixsjlYPYzeuTd6AzJ6.jpg

Pobierz
  • 25
@S7-1500: ja jestem ciekaw jak wyglądałyby takie badania u osoby potencjalnie zdrowej, czy u każdego nie ma jakiejś asymetrii, no i jaki jest zakres 'w normie'.

No i ciekawe też, na ile noszenie tych wkładek przyczyni się do rozwiązania problemu, a na ile wpłynie na rozleniwienie mięśni i jeszcze większe pogłębienie asymetrii bez wkładek.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@S7-1500: To badanie dotyczyło tylko ułożenia stopy? Czy jakiś stan stawów, kości też był brany pod uwagę? Parę lat temu zrezygnowałem z gry w koszykowke, bo miałem tendencje do dość poważnych skręceń kostki i zastanawiam się jakie badania powinienem zrobić żeby znaleźć przyczynę, wyeliminować ja i ogólnie co zrobić żeby móc wrócić do grania minimalizując ryzyko kolejnej kontuzji.
@S7-1500: również miałem robione takie badania oraz wyrobiono mi 2 pary wkładek. Jednak dopiero spotkanie dobrego fizjoterapeuty rozwiązało mój problem. Wiem, że Twoja przypadłość nie jest identyczna jak moja, ale ortopeda i podolog twierdzili, że jedynym ratunkiem dla mnie są wkładki w sytuacji kiedy fizjoterapeuta w ciągu dwóch sesji cofnął zmiany w mojej postawie, które kształtowały się od kilku lat i które kwalifikowały mnie do tych wkładek. Skonsultuj swój problem jeszcze