Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sosna_pospolita: A ja myślę, że to przez to, że młodzi zauważają jak bardzo Kościół rucha swoich wiernych i jak wiele bzdur nazywanych jest wiarą, że ich rodzice są w tej sekcie i od małego próbowali ich samych w to wciągnąć, jak widzą, że nie ma ratunku od tego gówna, bo klechy wpieprzają się w życie prywatne ludzi i wywierają naciski na rządzących mając przy okazji istne immunitety. Młodzi widzą, że
  • Odpowiedz
@emerozu
Xddd po prostu przeczytaj o Hiobie jescze raz. Nie musisz byc katolikiem żeby wiedzieć ze nie bierze sie tych wszystkich przypowieści i Ewangelii jednoznacznie xd przecież to nie zadne bajki, a wielowymiarowe nauki
  • Odpowiedz
@Sosna_pospolita zatem ludzie, którzy są zdrowi psychicznie i niewierzący, mają jasno określone cele w życiu i umierają szczęśliwi są jacy? Kryptowierzący? Możesz mieć swoje zdanie, natomiast stoi ono w sprzeczności z doświadczeniami wielu ludzi i nauką. Człowiek nie potrzebuje bożków, bo depresja nie wynika tylko z tego powodu, że ktoś nie jest wyznawcą danej mitologii, ale składa się na nią wiele czynników. Jasne, zawsze łatwiej zrzucić swoje niepowodzenia na nieistniejące byty
  • Odpowiedz
@Sosna_pospolita @milniexx : jako ateista nie potrafię się z Wami zgodzić (co prawda wiekowo już chyba nie należę do młodzieży ale przestałem wierzyć jak miałem około 15 lat, teraz prawie 30). Wg wielu badań, tu jest jeszcze jedno, depresja wśród młodych ludzi powiązana jest raczej z nadużywaniem social-mediów niż z brakiem jakiejkolwiek wiary.
Syndrom FOMO też pewnie ma dużo wspólnego z depresją.

ale życie bez Boga to jak życie jak zwierzę


@milniexx: Czy rzeczywiście potrzebny
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@Sosna_pospolita: Mówi się, że cukrzyca dotyczy, coraz większej liczy osób. W internecie można wyczytać że drastycznie zwiększyła się liczba ludzi młodych, przed ukończeniem 18 lat chorych na cukrzycę. Moim zdaniem powód cukrzycy jest jeden - odrzucenie magnetowidów.
  • Odpowiedz
@Sosna_pospolita: a i jescze jedno badanie

We argue that adolescents are highly sensitive to acceptance and rejection through social media, and that their heightened emotional sensitivity and protracted development of reflective processing and cognitive control may make them specifically reactive to emotion-arousing media.
  • Odpowiedz
@Sosna_pospolita: może coś w tym jest, ignorancja błogosławieństwem głupców. Jak jest człowiek mądry i sobie uświadomi jak niskie jest prawdopodobieństwo istnienia boga, jak człowiek zrozumie jak bezsensowny jest nasz wszechświat i nasza egzystencja, to łatwo w takich warunkach popaść w depresję
  • Odpowiedz