Wpis z mikrobloga

  • 1732
Zaburzenia psychiczne.
Widziałem wiele ciekawych sytuacji. Jedno z wezwań brzmiało: bije głową w chodnik. Na miejscu okazało się, że pacjentowi wydaje się, że radio mu gra w głowie i waląc głową w chodnik chciał je wyłączyć. Zabrany do szpitala.

Kolejne wezwanie dotyczyło kobiety o dziwnym zachowaniu. Wchodzimy do mieszkania, a babka myje podłogę w łazience. WTF? Co my tu robimy? A mąż mówi, że ona tak od 3 dób non stop myje łazienkę. Zostawiona w domu.

Wezwanie do TVN. Przyszedł gość i mówi na recepcji, że jest z Ewą Drzyzgą umówiony. Pokazywał nawet sms od niej. Ochrona nas wezwała, bo gość był dziwny, a pani Ewy nawet nie było w budynku. Sprawdzam telefon, a tam faktycznie sms-y od Drzyzgi. Tak były podpisane. Normalna korespondencja dwóch osób. Tylko, że sms przychodzące były wysyłane z bramki internetowej. Zabrany do szpitala.

Inne wezwanie. Policja na miejscu. Na ulicy. Facet zadzwonił, że jest z wywiadu i został zdemaskowany i potrzebuję pomocy. Przyjeżdżamy, a gość opowiada bardzo logiczną historię o tym, że ścigają go wywiady innych państw, że jest w dużym niebezpieczeństwie. I żeby go gdzieś ukryć. Ukryliśmy go w szpitalu psychiatrycznym. Zabrany do szpitala.

Często zdarzają się wezwania do kościołów lub w ich okolice. Raz zabraliśmy faceta, co ponad dobę klęczał i modlił się na ulicy obok kościoła. Innym razem starszą babkę, co w kaplicy w której była całodobowa adoracja sakramentu, spędziła prawie dwie doby.

Albo facet, który ukręcił łeb kotu, bo go coś w głowie mu kazało to zrobić.

Niby śmieszne ale każdy z tych przykładów to ludzka tragedia. Dla pacjenta i rodziny.

#wejsciesilowe #999 #ratownikmedyczny
  • 101
  • Odpowiedz
@Korba112: w sumie nevermind, doczytalem, ze na psychozy mowi sie zaburzenia psychotyczne. Przysiaglbym, ze czytalem jakas klasyfikacje, gdzie psychozy i schizofrenia byly nazywane chorobami, a lzejsze opcje zaburzeniami, ale moze mi sie cos pokrecilo.
  • Odpowiedz
@Korba112: ej teraz na serio: z tym radiem grajacym w glowie - czytalem kiedys historie ze gosc mial to samo, chcial juz popelnic samobojstwo bo nic nie pomagalo, koniec koncow okazalo sie ze plomba w jego zebie dzialala jak odbiornik radiowy, wychwytywala fale i przekazywala drgania na kosc szczekowa, co generalnie faktycznie stwarza efekt “glosow w glowie”, sa nawet sluchawki dzialajace na tej zasadzie. Jezeli masz z nim jakis kontakt,
  • Odpowiedz
a kogoś kto trzy dni/dłużej niż dobę myje z uporem maniaka (hehe) łazienkę to już nie?


@daox: bali sie wejsc na swiezo umyte
  • Odpowiedz
@Korba112: to tak Ci opowiem historię o moim byłym koledze... Gość mega inteligenty, mama ma jakąś chorobę, chyba schizofrenię, więc możliwe, że genetycznie odziedziczył... gość nic nie robi, siedzi na tyłku i tylko gra/czyta...
No i zaczął świrować na początku raz do roku (na miesiąc) mega uzależniony od maryśki(po kilku latach rzucil, przeszedł na białe, przed ostatnią chorobą miesiąc był czysty, spotykał się z moją ekipą, nie raz wychodził sam
  • Odpowiedz
@Korba112: Kolejne wezwanie dotyczyło kobiety o dziwnym zachowaniu. Wchodzimy do mieszkania, a babka myje podłogę w łazience. WTF? Co my tu robimy? A mąż mówi, że ona tak od 3 dób non stop myje łazienkę. Zostawiona w domu.

I co dalej? Nic nie zrobiliście?
  • Odpowiedz
sms przychodzące były wysyłane z bramki internetowej. Zabrany do szpitala.


Kuuurwa z tymi smsami z bramek to NFZ już dawno coś powinien zrobić.

Niby śmieszne
Bartholomew - > sms przychodzące były wysyłane z bramki internetowej. Zabrany do szpi...
  • Odpowiedz
No to, że akurat Neuropek wyśmiewa zaburzenia psychiczne, to jest jakiś nieśmieszny żart XD

@Kapitalista777: który dodatkowo sam przyznał na mirko kiedyś, że bierze psychotropy, które pozwalają mu normalnie funkcjonować... O ironio, ten gościu jest dziwny.
  • Odpowiedz
Wszystko to reguluje Ustawa o Ochronie Zdrowia Psychicznego


@Korba112: Ciekawostka - jest w tej ustawie poważna luka. Jak ktoś już trafi do szpitala to kontakt z adwokatem wymaga zgody lekarza. Tak jak mówisz, większość przypadków jest prawdziwa i uzasadniona, ale ja tu widzę pewne zagrożenie. Każdy powinien mieć prawo do kontaktu z adwokatem, jak psychiatra uważa że pacjent jest niebezpieczny to niech go najwyżej przywiążą do lóżka by tego adwokata
  • Odpowiedz
@Korba112: pare lat temu, moja ciocia zadzwoniła do mnie i mamy, że ją ścigają, żeby ją ratować, że z domu nie wyjdzie.

Pojechałyśmy do niej z mamą, a ona wzrok rozbiegany i krzyczy, że chcą ją zabić. Zorientowałyśmy się, że jest z nią coś nie tak.

Już od jakiegoś czasu opowiadała nam dziwne
  • Odpowiedz