Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Cześć Mireczki.

Chciałbym się Was poradzić w kontekście #zdrowie tudzież #medycyna . Moja mama ma dziwną przypadłość, którą diagnozuje już od kwartału i co strzał, to pudło. Może ktoś u Was w rodzinie lub wśród znajomych miał podobne przejścia i mógłby nas pokierować?
Mama cierpi na punktowy ból po lewej stronie na wysokości pępka, 10cm na lewo. Ból pojawia się zazwyczaj zaraz po jedzeniu, towarzyszy temu natychmiastowa biegunka i utrata wagi. Wykluczono nowotwór i pochodne, wykryto grzyby, ale pod tym kątem już czysto, a ból i dolegliwości pozostały.
Została do zrobienia tylko kolonoskopia i badania pod kątem śledziony, ewentualnie gastroskopia, potem lekarzom kończą się pomysły.

Jeżeli Wy jakieś macie, bardzo chętnie poczytam rad. Z góry bardzo dziękuję.
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ermine: nastrój w normie, brak anemii, mama nie wie co to mcv, ale hemoglobina w normie. No i kolonoskopia juz zaplanowana na najbliższy czas. Zastanawiamy się tylko czy coś jeszcze w międzyczasie można zorganizować
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vitru: @Ermine: @gardan: @Lifip:
Wygląda na to, że kolonoskopia to mus zanim cokolwiek innego można rozważać. Dziękuję Wam bardzo za dotychczasowe odpowiedzi i jeśli pozwolicie, zawołam Was kiedy będą już wyniki tegoż.
Jeszcze raz dzięki!
punktowy ból po lewej stronie na wysokości pępka, 10cm na lewo. Ból pojawia się zazwyczaj zaraz po jedzeniu, towarzyszy temu natychmiastowa biegunka i utrata wagi.


@Bartpabicz: Wędrujący kamień nerkowy może tak promieniować. Sama tak miałam i po wykluczeniu kobiecych spraw, wykryto go na USG.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GoSiulKa: @gardan: @Vitru: @Ermine: @Lifip:

Cześć raz jeszcze. Wołam, bo wcześniej służyliście radą i obiecałem, że dam znać. Mama dziś miała kolonoskopię i... nic nie wykryli. Następna w kolejce jest ponowna wizyta u gastrologa z kompletem negatywnych wyników. Jeżeli macie jeszcze jakieś pomysły, chętnie wysłucham. Dziękuję.

Jeśli nie życzycie sobie, żebym któregoś z Was wołał, dajcie proszę znać.