Wpis z mikrobloga

  • 263
Uczyłem w te wakacje panienkę do matury. Było to jej 8. podejście w życiu. (Matematyka, podstawa). U mnie pierwszy raz, półtora miesiąca i zdała. Kompletna tragedia!!!! Mnożenie poza zakres 3 to już problem.

Dostała wynik i... Na studia. Ambitnie!!!
Wiecie jakie kierunki rozważa?
Finanse, rachunkowość, ekonomia, coś tam technicznego.
I nie dociera do niej, że to wszystko powiązane z matematyką.
Teraz mi tłumaczy, że przecież są maszyny i komputery do liczenia.

Co ja zrobiłem? Mogła sprzątać do końca życia :(

#matura #matematyka #studbaza
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vartan: nie zrozumie, ale może być w stanie wykuć mechaniczne liczenie np. pochodnej funkcji wielomianowej i na tej zasadzie ("no, coś pani umie") na trzeciej poprawce ją jakoś przepchną, a potem już z górki...
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@Asterling zawsze się opłaca, zawsze warto. Miałem 30-latka, żona po studiach, wjechała mu na ambicję. Poza tym bez matury nigdy oficerem nie będzie.
Miałem 40-latka.

Każdy w końcu dojrzewa do matury, każdy. Kwestia kiedy.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vartan: nie no w tym przypadku jak juz chce studia to jednak cos humanistycznego lub społecznego, aby chociaz mniej tej matmy, dziewczyna rzuca sie na zbyt głęboka wode
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vartan: nie Twoja sprawa. W najlepszym wypadku wynajmie Cię na więcej korków. Za które oczywiście zawołasz więcej bo wyższy poziom. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@struga nie, bo niektórzy są bardzo męczący, tak jak ona była. Mi zależy, nie olewam ludzi gdy już uczę. Uczyłem najlepiej jak mogłem, to była męczarnia. Wolę kogoś, kto cokolwiek umie i mieć przyjemność.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vartan: też tak miałam więc Cię doskonale rozumiem. Ale niestety, uczeń uczniowi mocno nierówny. Problemem też są często problemy psychiczne dzieciaka - mnóstwo razy miałam zestresowane kulki które jak czegos od razu nie załapały to wyglądały jakby miały zaraz zacząć płakać.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@struga obecnie robię selekcję, ale i tak parę osób muszę wywalić. Czasami kilka godzin to przyjemność, a są momenty, że godzina całą energię wyssie
  • Odpowiedz