Wpis z mikrobloga

@dran2: Dobrze zrobiona włoska pizza nie jest suchym i spalonym plackiem, niestety większość pizzerii w Polsce nie potrafi zrobić innej.

Zaletą Pizza Hut jest to, że trzymają poziom, i zawsze są przewidywalni. W efekcie mając do wyboru "włoską" pizzę w wydaniu jakiejś Telepizzy czy Dominium, i opcję z Pizza Hut, zawsze wybiorę grubą patelniową pizzę od nich.

P.S.
Jeśli jeszcze nie próbowałeś, to przetestuj ten przepisu: https://roadtripbus.pl/pizza-chicago-deep-dish/
@GaiusBaltar

"włoską" pizzę w wydaniu jakiejś Telepizzy czy Dominium

xD nigga please, czy ktokolwiek traktuje te gównopizzerie z paszą dla januszy jako włoską pizzę?

Dobrze zrobiona włoska pizza nie jest suchym i spalonym plackiem, niestety większość pizzerii w Polsce nie potrafi zrobić innej.

Tu przyznam rację. Po pobycie we Włoszech najlepsza autentycznie włoska pizza jaką jadłem w Polsce okazała się być na poziomie najsłabszej pizzy jaką jadłem we Włoszech.
@troglodyta_erudyta: Reklamują się często, że robią włoską, moja opinia o nich jest podobna, dlatego też napisałem "włoską", a nie włoską.

Telepizzę osobiście uważam, za absolutnie najgorsze co można zamówić. Nigdy nie jadłem od nich nawet poprawnej pizzy, nie mówiąc o dobrych.