Wpis z mikrobloga

#sad #esad #prawo

Mirki, e-sąd odrzucił mój pozew i jestem w kropce. Nie wiem co źle zrobiłem, bo sprawa jest z gatunku oczywistych (jest umowa, są nieopłacone przez pozwanego faktury, jest ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty) i jestem zdumiony, że nie został wydany nakaz zapłaty. Do rzeczy - pozew wygląda tak jak na załączonych screenach, a w odpowiedzi dostałem: "Postanowienie o braku podstaw do wydania nakazu i przekazaniu wg własciwości z dnia xx/xx/2019".

Co zrobiłem źle?
Pobierz idaho7 - #sad #esad #prawo

Mirki, e-sąd odrzucił mój pozew i jestem w kropce. Nie ...
źródło: comment_ERAkMKZnzuiHpINsdxPOAMZ8vUbKyuEL.jpg
  • 14
@Adams_GA: Jest sens składać to ponownie do e-sadu? Przekazali sprawę do sądu właściwego dla siedziby pozwanego więc wycofałem ten pozew. Jeśli mam składać do "zwykłego" sądu to wolałbym do tego, który jest wymieniony w umowie jako właściwy do rozstrzygania sporów (czyli do właściwego dla mojej siedziby).
@idaho7: tam jest taka rubryka, że podaje się właśnie sąd dla strony przeciwnej, na wypadek wniesienia sprzeciwu albo niewydania nakazu, ale pewnie podałeś sąd ogólnej właściwości albo sami taki ustalili.
@Adams_GA: Sprawdziłem pozew w XML i jest tam w polu SadWlasciwy Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa (mój). Nie mam pojęcia dlaczego przekierowali to do Sądu Rejonowego pozwanego :/

No nic, dzięki, spróbuję jeszcze raz, tym razem dodam informację, że zgodnie z umową właściwy sąd to mój.
@idaho7: Niestety, ale twój przykład idealnie obrazuje dlaczego w większości przypadków zdecydowanie odradzam klientom e - sąd. Z doświadczenia mogę potwierdzić, że często to czy wydzadzą nakaz zapłąty to loteria, widzimisie referendarza. A wystarczy że będą zmuszeni przekazać sprawę do innego sądu albo pozwany się odwoła, to nawet kilkanaście miesięcy obsuwy. W sprawie którą prowadzę, po tym jak wniosłem wpsrzeciw, na rozprawę w Lublinie od momentu wniesienia sprzeciwu czekałem 11 miesięcy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@idaho7: Niestety ludzi, którzy wierzą w cudowny e - sąd wciąż nie brakuje.

@lublinmk: Cześć,
Zmieniło się coś w tym zakresie czy nadal lepiej omijać e-sąd? Wczoraj rozpocząłem tworzenie pozwu, ale tam nawet nie widzę opcji załączania dokumentów, więc nie wiem jak mogę potwierdzić swoje roszczenia.
@danio_96 e-sąd skierowal sprawę do normalnego sądu gdzie wygrałem ją bez problemu po dosłaniu dokumentów. Aktualnie komornik próbuje odzyskać kasę, ale marnie to idzie.