Wpis z mikrobloga

Dziwnie cicho jest o drugim fotelu w Alfie. Żadnych plotek - nic. Pomijam co tam powiedział ojciec Giovinnaziego łamanym angielskim Czandukowi, bo to bardziej zalicza się do kategorii komediowej, ale za jego zwolnieniem przemawia dosłownie wszystko. Haas faktycznie może się skusić na Hulka, choć nie dzieliłbym jeszcze skóry na niedźwiedziu. RK ma hajs od Orlenu - Hulk niekoniecznie. Wypowiedziami Steinera dla mediów też nie ma co się przejmować - bo po pierwsze, pan kierowca może żądać ciszy negocjacyjnej, a zawsze tak było, a po drugie - Steiner może grać nazwiskami Grosjean-Hulkenberg. Nikt nie wierzy, że ten pierwszy przecież zostanie, bo to ogór x1500100900. Więc póki co wstrzymałbym się z wykopywaniem Pana Kierowcy z F1 - są jeszcze dwie realne opcje na horyzoncie, jeśli nie trzy - z tym durnym Williamsem włącznie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#f1
  • 23
@ZmutowanaFrytkownica: przypomnę tylko, że Pan Vasseur zainicjował powrót RK do F1 i test w bolidzie. Tak tak, był wtedy szefem Renault. Zaczęło się od Meganki na Spa - potem wiadomo co było. Dwa - Alfa to Włosi, związani ściśle z Ferrari, więc ślad ferraryjski się zgadza. Trzy - mało opcji widzę na zastępstwo dla Giovinnaziego, jeśli Hulkenberg podpisze się z Haasem. Kogo tam upakujesz? Natalię Kowalską?
@ZmutowanaFrytkownica: A ja to widzę od ponad roku i myślę, że to był pierwszy kierunek rozmów menago Roberta... We Włoszech Kubica jest bardziej znany i lubiany niż Giovinazzi, zna język więc dla nich to jak Włoch, miał kontrakt z Ferrari, więc już negocjowali i się znają, do tego potrzebują kogoś do symulatora, a GIO to tylko tam... Plus wątek Kimi vs Kubica w Alfie to niezła medialna bomba i ilość memów
@ZmutowanaFrytkownica: Mi chodziło raczej o twoją argumentację a nie o rozstrzyganie kto dostanie fotel. Nie jest prawdą, że Ferrari chce na ten fotel w 2020 kogoś perspektywicznego i młodego kim ewentualnie mogliby zastąpić Vettela bo nikogo takiego obecnie na rynku nie ma. Co za różnica ile lat ma kierowca który dostanie i tak kontrakt na jeden rok. Ja nie mówie, że Kubica tam trafi bo Alfa pewnie po prostu zostawi Gio,
@erb0: Nie wszystkie ale: alfa, ferrari, mclaren, mercedes, red bull, być może renault (castrol jest sponsorem a orlen jest też producentem olejów i smarów),