Wpis z mikrobloga

Jestem na umówię na okres próbny ( 3 miesiące ). Właśnie jestem w 3 tygodniu pracy, ale jutro chce złożyć wypowiedzenie. Z kodeksu pracy wynika że mam dwa tygodnie wypowiedzenia. Myślicie że przetrzymają mnie czy maja możliwość wypowiedzenia mi od razu? #pracbaza #prawo
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nairoht: zobaczymy co kadry powiedzą, poinformowałam dzisiaj swoją kierowniczkę to powiedziała żebym jutro przyszła się pożegnać wiec teraz już nie wiem.
  • Odpowiedz
@Frutis: Mają możliwość. Tylko od nich zależy czy dadzą za porozumieniem stron czy będziesz musiała jeszcze pracować okres wypowiedzenia. Zależy co robisz, może pójdą ci na rękę.
  • Odpowiedz
@nairoht: @Pio23: @fsck_sdb: mam okres wypowiedzenia na dwa tygodnie ( ͡° ʖ̯ ͡°) pytałam czy jest inna możliwość, jednak nie brakuje pracowników xd. Jakość te dwa tygodnie przetrwam, zarobię pieniądze bo nowej pracy i tak nie mam znalezionej
  • Odpowiedz
@Frutis: Niektórzy myślą że skoro okres wypowiedzenia to 2 tygodnie(14 dni) to tak się liczy że dodaje się te 14 do dnia w którym się składa wypowiedzenie. Jak wczoraj złożyłaś(11-09) to do 25-09 powinnaś pracować, a to błąd. Ja miałem miesięczny okres, a musiałem pracować ponad 1,5 miesiąca...
  • Odpowiedz
@Pio23: tak to prawda, w końcu sama nazwa okres wypowiedzenia miesięczny czy dwutygodniowy, tutaj trzeba zwracać uwagę kiedy się składa wypowiedzenie.
  • Odpowiedz