Wpis z mikrobloga

@Habnur: wszystkim z tagu #przegryw i nie tylko polecam zgłębić potęgę teraźniejszośći Eckharta Tolle - co może okazać się wstępem do dalszych poszukiwań duchowych. Dlaczego głównie ludziom z tego tagu? Ano dlatego, że im więcej człowiek wycierpi w życiu, tym łatwiej chłonie duchową wiedzę i ma na nią bardziej otwartą głowę. Nikogo raczej nie oświeci, ale być może da wam to jakiś nowy wgląd w waszą sytuację i percepcję rzeczywistości, w jakiej przyszło nam żyć. https://www.youtube.com/watch?v=cZKwRDGG3tk #rozwojosobisty #nonduality #medytacja
Habnur - @Habnur: wszystkim z tagu #przegryw i nie tylko polecam zgłębić potęgę teraź...

źródło: comment_jHj9PKeMonm8eRJVIN049xFDj1Yti3c1.jpg

Pobierz
  • 10
@Habnur: Ja polecam tą książkę wszystkim. Powiedziałbym nawet, że bardziej ją polecam "wygrywom" bo ci częściej i bardziej są oderwani od "tu i teraz".

Zanim ktoś się weźmie za książkę, to polecam obejrzeć i skupić się na tym wykładzie/medytacji
"Podróż w głąb Teraz"

Tylko ważne jest aby nie oglądać tego tak po prostu, tylko postarać się wczuć w tą "podróż" aby poczuć to o co w tym wszystkim chodzi. Jak poczujesz,
d.....n - @Habnur: Ja polecam tą książkę wszystkim. Powiedziałbym nawet, że bardziej ...
@Habnur: O tak, "Potęga Teraźniejszości" Eckharta Tolle obok "Przebudzenia" Anthonego de Mello, to jedna z pierwszych książek, która wprowadziła mnie w temat medytacji i duchowości. Świetnie nadaje się do czytania medytacyjnego, czyli czyta się dany akapit i można nad nim spokojnie zastanowić i pokontemplować w ciszy. Oczywiście największa trudność, to życie zgodnie z poradami zawartymi w tej książce. Niestety stare schematy umysłowe ciągle są żywe i nie dają się tak łatwo
@Habnur: jestem ciekaw ile osobom ta książka rzeczywiście pomogła coś zmienić w swoim życiu.
Ciekawa książka ale zastosować te ogólnikowe rady tylu poddaj się albo żyj w bieżącej chwili jest trudno. Nie są się życ ciagle tu i teraz. Nie da się ciagle być obserwatorem swoich myśli. To męczące jak starasz się myśleć o tym co myślisz.