Wpis z mikrobloga

Niekonwencjonalne ćwiczenia: Zercher squat
Zercher squat jest odmianą przysiadu przedniego, sztanga umiejscowiona jest na dole łokciowym, tułów musi być ustawiony w pionowym zakresie aby sztanga nie wypadła z rąk, wykonywany może być zaczynając od fazy koncentrycznej(sztanga umiejscowiona na ziemi lub niskich blokach) lub od fazy ekscentrycznej(sztanga umiejsciowiona na stojakach).

Zalety:
-wzmacnia górę pleców oraz cały core
-wykonując go wyglądasz jak prawdziwy mężczyzna
-funkcjonalna forma przysiadu w dyscyplinach takich jak strongman(podnoszenie kul, zegar) czy sporty walki(pozycja imitująca pozycję sportową)
-pozwala wykonywać przysiad u osób z kontuzją bądź brakiem mobilności w okolicy barków
-w trójboju jako akcesorium do poprawy słabych ogniw

Wady:
-zajebiście boli
-wywołuje duży nacisk na przedramiona
-nie nadaje się u osób po kontuzjach zginaczy ramienia
-ból i zginacze ramienia mogą limitować wykonanie serii z większą ilością powtórzeń, więc nie jest najlepszym wyborem podczas treningu kulturystycznego

Wstawiam filmik z moich 200kg chociaż obecnie 1RM wynosi 220kg.
W komentarzu będzie film z instrukcją wykonania( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #zercher #filipides
Darksed - Niekonwencjonalne ćwiczenia: Zercher squat
Zercher squat jest odmianą przy...
  • 11
  • Odpowiedz
@Darksed ja robilem z gabkami pod sztanga, teraz w bluzie, moj trener zaklada do tego neopreny na lokcie. Boli jak #!$%@?, dobrze tyra brzuch, u mnie jako drugi typ siadow w jednym treningu.
  • Odpowiedz
@Darksed: A jak się ma w porównaniu do frontów, jakieś różnice? Frontów używam w planie głownie do wzmocnienia core i góry pleców, zerchery bardziej tyrają te partie?
  • Odpowiedz
@pixtri: Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że zdecydowanie bardziej tyra górę pleców i core, ale jest to nieprzyjemne ćwiczenie więc nie jest dla każdego
  • Odpowiedz