Wpis z mikrobloga

@bob9876
1. Poczuje różnice
2. No tak, lepiej wydać 120 na gówno-rakietę, a później znowu płacić za coś nadającego się do gry. Słaby interes :)

@ejenes
Niestety wypadłem trochę z rynku rakiet, ale polecam przejrzeć erakiety, squashtime, itd. i szukać czegoś najlżejszego w zakładanej cenie. Możesz też popatrzeć na ofertę outletową. Często prawie nowe rakiety są sprzedawane z dużą zniżką.
@Mikno: Bardziej chodzi mi o to, że warto sprawdzić czy squash jest dla niego na dłuższą metę, a dopiero wtedy kupować rakietę za 200+ zł. Nie sądzę, że przez pierwsze kilka tygodni/miesięcy (zależy od częstotliwości) poczuje różnice w kontroli piłki czy panowania nad grą. Po tym czasie mógłby przetestować w klubie 2-3 różne rakiety i kupić taką lepszą. Ale mogę się mylić ;)
@ejenes: @bob9876: @Mikno:
Ja tam grałem rakietą z Decathlonu za 50zł z roki jakoś nie żałuje. Teraz przesiadłem się na Hyper Hammer i jest zdecydowanie lepiej, ale przynajmniej techniki nauczyłem się i nie było mi szkoda przywalić tańszą w ścianę.
@civi88: jednego nie rozumiem, co ma tania rakieta do postępów nauki techniki? Chyba prędzej techniki nauczysz się na rakiecie, która jest dokładniejsza i lepiej wyważona? :)

@bob9876: miałem okazje testować rożne rakiety i różnica w komforcie była niesamowita. Na początku najbardziej podchodziła mi rakieta, dzięki której znacznie mniej siły trzeba było włożyć do mocnego uderzenia. Niestety nie pamiętam modeli, a sam tez też nie jestem w temacie sprzętu, przynajmniej jeżeli
@ejenes jak juz napisałem wczesniej ja poszedłem najpierw w tanią rakiete i taka wyznaje zasadę. Przeciez rakieta sama nie gra.
Jak nauczysz sie grać ciężkim i mało precyzyjnym sprzętem to zaowocuje to w przyszłości lepszymi wynikami. No ale jak kogoś stac to mu nie bronie kupić drogiego modelu, który moze użyć tylko raz bo go sport nie zajara.
@civi88: jesli udalo ci sie nauczyc taka rakietą to jestes w waskim gronie szczęśliwców. Ciezka rakieta powoduje opuszczanie jej w trakcie uderzenia, pozycja otwarta zanika, nadgarstek pracuje w nieprawidłowej płaszczyźnie, swing jest niepelny. Nie mowie ze z lepsza rakieta powyższe samo sie wyeliminuje ale masz wieksze szanse na wypracowanie prawidlowych nawykow. Ogolnie polecam zagrac pare razy i pozniej myslec o kims kto cie poprowadzi- wiem po sobie, juz 6 lat probuje