Wpis z mikrobloga

@dziobnij2: No i prawidłowo! Chodnikami zapierdzielają jak na ulicy są wytyczone ścieżki rowerowe.

W Gdańsku na Jana Pawła II też taka patologia. Na jeden rower jadący ścieżką rowerową 3-4 jadą chodnikiem...

W Sopocie na deptaku też mandaty wystawiali, ciężko te 200m przeprowadzić rower? A kiedy nie przejeżdżałem znalazł się jakiś agent przepychający na rowerze ( zarówno na prywatnych jak i mevo ).
@tamagotchi: Co do tragicznej infrastruktury rowerowej w Gdyni zgadam się. Ale taka Świętojańska to nie jest jakaś ruchliwa ulica, żeby był strach jazdy ulicą!
Ostatnio jak byłem w Gdyni na pokazach lotniczych, to właśnie tu tylko ja ulicą dojeżdżałem a reszta chodnikami się przepychała ¯\_(ツ)_/¯

W Gdańsku tak to wygląda, idealnie przygotowana trasa a jadą chodnikiem, na którym momentami aż wstrząsu mózgu można dostać

Przejeżdżanie rowerem przez przejście dla pieszych też
L.....m - @tamagotchi: Co do tragicznej infrastruktury rowerowej w Gdyni zgadam się. ...

źródło: comment_mxwd46ipFXc8LgV7WjQxbeh9YjCogkpI.jpg

Pobierz
@Line-Storm:

Świętojańska to nie jest jakaś ruchliwa ulica

xD przecież tam jest od groma pojazdów, jedyne to, że zazwyczaj nie jeżdżą szybko, choć i tacy się zdarzają. Jakby faktycznie było sporo wygodnych ścieżek rowerowych w Gdyni, to bym nimi jeździł, a jeżeli jest naprawdę szeroki chodnik, to nie widzę problemu, o ile jeździ się ostrożnie. BTW jestem ciekaw miny tych mend ze straży miejskiej, jakby im ktoś na np. Mevo po
@Line-Storm:

Przejeżdżanie rowerem przez przejście dla pieszych też jest dla mnie nie zrozumiałe. Zawsze schodzę. I dobrze, że za to nakładają kary.

Jak jest ścieżka i prowadzi przez przejście, to można przejeżdżać (choć to jest osobny pas, ale jednak), wielka mi różnica. Jak na przejściu idzie ledwo parę osób, auta stoją, nic nie jedzie, to jaki sens jest schodzić z roweru? Zresztą mi się zdarza często przechodzić na czerwonym, jak jest
Jak jest ścieżka i prowadzi przez przejście, to można przejeżdżać

@tamagotchi: Wtedy jest przejazd rowerowy i inny znak.

Ja głównie mevo śmigam w tym roku, i nie patrze na minuty.

nie widzę sensu, by czekać, jak nie ma żadnego ruchu,

Jak tempem spacerowym przejeżdżasz to pół biedy ( dla bezpieczeństwa ), najgorsi są t wjeżdżający na przejście z duża prędkością gdzieś zza winkla czy zasłonięci.
Kierowca rusza np. na zielonej strzałce
L.....m - >Jak jest ścieżka i prowadzi przez przejście, to można przejeżdżać
@tamago...

źródło: comment_debecDQj26TnYpJP3rxCapPQIQKQh3B8.jpg

Pobierz