Wpis z mikrobloga

Pamiętam, gdy w jakimś artykule widziałem informację, że w pewnej ankiecie wyszło na to, że ludzie z poważnymi problemami z trądzikiem deklarowali, że gdyby mieli wybór wybraliby poważną chorobę zdrowotną w zamian za brak poważnego stadium trądziku. Niby jakiś wysryw z jakiegoś portalu ale może coś w tym jest.
Z trądzikiem zmagam się od 6 lat. Na początku nie traktowałem tego jako w ogóle problem. Ot czasem coś wyskoczyło i tyle. Niestety z biegiem czasu stan mojej twarzy zaczął się pogarszać. Mimo licznych prób walki z tym gównem praktycznie nic nie przynosiło efektów. Żyłem niczym mnich nie jedząc słodyczy, nie biorąc używek i dbając o to co jem. Dodatkowo uprawiałem sport. 0 efektów, dosłownie. Doszło w końcu do tego że ludzie zaczęli mi zwracać uwagę. Pojawiały się różne krępujące pytania typu "Czy cokolwiek z tym robisz?". W szkole zostałem zupełnie wykluczony. Ludzie mnie wyśmiewali, a nawet członkowie rodziny krzywo się na mnie patrzyli. Nie byłem w stanie tak dłużej funkcjonować, więc pomimo moich problemów zdrowotnych zdecydowałem się na kurację izotretynoiną. Podczas kuracji moje problemy zdrowotne się nasiliły, dodatkowo zacząłem miewać problemy natury psychicznej.
Przeszedłem długą, bardzo trudną kurację ale mojej dysfunkcji społecznej nie było końca. Zostały mi ogromne blizny na mordzie. Twarz niczym powierzchnia księżyca. Kratery na policzkach. O jakiejkolwiek integracji, czy związkach z dziewczynami nie było mowy. Dalej wyglądałem jak creep, a dodatkowo moje problemy zdrowotne bardzo się nasiliły przez skutki uboczne izotretynoiny. Niestety problemy natury psychicznej również ode mnie tak łatwo nie odeszły i zacząłem je maskować używkami.
Sytuacja na teraz kilka lat później. Przez ten czas wydałem kupę kasy na walkę z bliznami, niestety efekty nie są zadowalające. Od pół roku miewam nawrót trądzika (na szczęście nie ma aż tak drastycznej postaci jak kiedyś). Wciąż mam problemy w sytuacjach społecznych. Nadal pojawiają się komentarze na temat mojej twarzy, a ja bardzo często boję się wychodzić z domu przez stan mojej cery. Gdyby nie to, że zmagam się z innymi problemami zdrowotnymi, które izotretynoina ponownie by spotęgowała zdecydowałbym się ponownie na przejście kuracji.
Podsumowując trądzik w ogromnej mierze zepsuł mi życie. Straciłem przez niego najlepsze lata swojego życia. Wciąż z nim się zmagam i bywa, że jestem bezradny. Moje kompleksy są w pełni uzasadnione.
Najbardziej rozbrajające jest to, że nawet jeśli dbasz o siebie, prowadzisz zdrowy tryb życia to w ekstremalnych przypadkach nic nie poradzisz na ten problem. Zostaje jedynie izotretynoina, która sieje spustoszonie w umyśle i w ciele.
Współczuję każdej osobie zmagającej się z tym problemem. Dobrze wiem jak bardzo jest to w stanie zniszczyć samoocenę, poczucie wartości i zagwarantować odrzucenie od innych ludzi, a zwłaszcza płci przeciwnej.
#przegryw #tradzik #izotek
Pobierz l.....e - Pamiętam, gdy w jakimś artykule widziałem informację, że w pewnej ankiecie ...
źródło: comment_Mv8S8vBeynh0AyKR63NOGpMcb3buidXu.jpg
  • 102
@BloodyMassacre26: tu już nie ma co pomagać i nie mówię nawet o trądziku i bliznach. W swoim życiu byłem wystarczająco dużo razy odrzucany, wykorzystywany i porzucany przez ludzi mi bliskich, że już sobie odpuściłem. Teraz jestem całkowicie sam i tak już zostanie. Tak czy inaczej, dzięki! :)
@ledwo_zipie: ja też mam taki problem, miałem kuracje izotekiem i teraz mam ciągłe bóle brzucha, pleców i dodatkowo jestem prawie cały czas smutny, nie chce mi się żyć, pogłębiła mi się depresja. W gimnazjum normiki się dziwiły jak mogę mieć taką mordę, bo on se wyciśnie pryszcza i po sprawie, albo przemyje jakimś specyfikiem. Co z tego że ja miałem pryszcz na pryszczu i wyciskanie byłoby najgorszą rzeczą jaką mógłbym zrobić.
@ledwo_zipie:
brawo wykopku sam sobie jesteś winny xD

miej trądzik

stresuj się tym, że masz trądzik

od stresu #!$%@? ci więcej

stresuj się jeszcze bardziej


grunt to nie dawać #!$%@?, mam trądzik nawet większy niż na picrelu, który zapostowałeś, utrzymuje mi się to od gimnazjum, ostatni raz ktoś mi zwrócił na to uwagę wtedy, a od tego czasu nikt nie dał o to #!$%@?, jak jesteś pewny siebie to nikt cię
Pobierz Killeras - @ledwo_zipie: 
brawo wykopku sam sobie jesteś winny xD
miej trądzik
stres...
źródło: comment_03G6gcJ16VodrNVwEvpHFOZWaNJ7yEo3.jpg
@ledwo_zipie i feel you bro, dużą część życia spędziłam z łuszczycą, która pojawia się i znika, teraz całe szczęście już jakieś dwa lata od kiedy zniknął ostatni wysiew. Durnych komentarzy, których się nasłuchałam nie zapomnę nigdy. Najgorzej, że stres i przygnębienie jeszcze zaostrza problemy skórne i tak w kółko.
@ledwo_zipie: mialem ten problem w latach nastoletnich potem jeszcze iles lat na plecach i wsumie mam 26 lat juz nie mam tego problemu, co moge doradzic to to ze jak jestes chory i dostajesz antybiotyki to zobacz czy nie widzisz roznicy a inna sprawa mam wrazenie ze jak sie duzo pije alko to tez znika xd
@ledwo_zipie: w tym tygodniu zdałam sobie sprawę, ze zmagam się z trądzikiem już 13 lat :/ także znam twój ból. Co do leczenia maści nic nie dawały, terapii izoternina miałam aż 3 bo za wcześnie podobno zaczęłam. Teraz zmieniłam miejsce stałego pobytu i kolejna zmiana wody do mycia dała swoje i mam kolejne wypryski. Z jedzeniem już się trochę poddałam bo zdrowe nie dawało żadnej różnicy co do fast foodow. O