Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy opłaca sie jeszcze iść w 2019r do wojska na zawodowego żołnierza?

Obecnie trzeba przepracować 25 lat, wcześniej kusilo to 15. Teraz 10 lat dłużej, zarobki ok 3-4k w zależności od dodatku mieszkaniowego.

Mam 25 wiec na emeryture poszedłbym w wieku 50 lat. A gdybym zostal w cywilu to 67.

Jestem po logistyce (mgr inz) znam rosyjski i angielski i dzialam w firmie międzynarodowej jako osoba odpowiedzialna za reklamacje po angielsku od klientów, zarabiam ok 3700zł.

Warto się szarpac do wojska żeby nieco byc sprawniejszym fizycznie, postrzelać, nosic z duma mundur? Kiedys mnie ciągnęło ale jakos ucichlo a teraz znowu mam tamte myśli. Jest co tam szukac i da sie wyzyc? Na jakiegos sierzanta czy kapitana?

Na jakąś szkółke bym musial isc? #armia #polska #wojsko #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 71
  • Odpowiedz
@piekna_gabi: jak ktoś będzie przez 10 lat trzymał się rękoma i nogami jednej jednostki to nie będzie miał etatu ;) etaty są w całej Polsce, a nie tylko w swojej jednostce. Nikt nie zablokuje Ci przeniesienia jak będziesz szedł na lepszy etat
  • Odpowiedz
@piekna_gabi: nie wierzę, że dowódca jednostki zablokowałby możliwość rozwoju jakiemuś oficerowi. Takie rzeczy rozwiązywane są pismem do sztabu generalnego. Chyba że piszesz tu o szeregowych czy młodym oficerze, który nie odsłużył nawet jednego kontraktu
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania znania: Ja bym nie dał rady. Nie przez to, że koledzy młodsi, ale nie chciałbym w wieku 26 lat spędzić następnych 5-ciu z ograniczoną wolnością przesz szkołę oficerską, ale co kto lubi. Jak ci to nie przeszkadza, to idź.
  • Odpowiedz
@piekna_gabi: nie wiem gdzie Ty służysz, ale moja jednostka jest nazywana betoniarnią, a mimo to ludzie stąd wychodzą i się rozwijają... Już widzę, jak ktoś jest kapitanem 10 lat, bo nie ma dla niego etatu w całej Polsce ;)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Eh... Sens jest jeśli chcesz służyć. To nie są zwykłe studia. Będziesz skoszarowany, codziennie rano zaprawa (6.00), cały dzień w mundurze i wyjścia tylko na przepustki i to niezbyt długie na początku. Ponadto jeżeli zrezygnujesz w trakcie studiów albo przed końcem pierwszego kontraktu to zabulisz.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jak masz zamiar iść na 5 letnie studia, a nie roczne studium to się dobrze zastanów, bo wojsko to styl życia, a nie tylko 7-15 ( ͡° ͜ʖ ͡°) plus tak jak kolega wyżej napisał, jesteś na kontrakcie, który rozwiązany ciągnie za sobą konsekwencje
  • Odpowiedz
OP: Myślicie ze jako introwertyczny, nieco wycofany i spokojny chlopak nadalbym sie na oficera? Brak mi charyzmy i szybkiej logicznej reakcji na dane zdarzenie, raczejbym sie stresował szybko. Nie boje sie zagadac do laski, ale nie jestem jakiś wygadany i dynamiczny. Brakuje mi empatii, nir wiem co czuje drugi czlowiek.

Nie wiem czy to można dopracować czy męczylbym się jako oficer WP.

Dalbym rade jako oficer czy mój charakter dyskwalifikuje mnie jako dowódcę? Czy kazdy jest dynamicznym oskarkiem?
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie.Bo dostaniesz pluton z 15 szeregowymi cwaniakami po kilka,kilkanaście lat wysługi to będą cię chcieli sprawdzić.Albo pomyśłl że niesiesz flagę na rozprowadzeniu jednostki i kilkaset osób na ciebie patrzy i wytyka każdy najmniejszy błąd
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie tylko charyzma i, powiedzmy, "klasyczne" cechy przywodcze wchodza w gre. Ludzi trzeba sobie umiec ustawic, czasem trzeba byc #!$%@?, kogos ukarac, komus nie dac sie zdominowac, kogos sobie podporzadkowac. Jesli nie masz takich cech charakteru to sie bedziesz te 25 lat meczyl. Chuba mie warto.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania Wojsko może w tobie "obudzić" pewne cechy, widziałem typowe #!$%@?, które zmieniały się nie do poznania. To zależy od człowieka. Zresztą możesz wybrać kierunek, po którym dowodzenie plutonem będziesz widział tylko na filmach xD
  • Odpowiedz