Wpis z mikrobloga

Czemu w tym miescie nic nie robi sie dla ludzi


@jestemtunew: robi się – dla tych cisnących zbiorkomem. Bo tak teraz meandruje nurt postępu.
Cytując klasyka: nie podoba się, to do Łodzi.
@jestemtunew: Strefa dla mieszkańców zmienia tyle, że będą musieli zabulić 10 zł na miesiąc za jedno auto. Mniej niż za piwo. Zresztą najpierw muszą zrobić linie i wstawić parkomaty więc jeszcze trochę minie. Dzięki temu przynajmniej część ludzi co stoi rzęchami np. je wywali, albo nie będziesz miał non stop zabitych miejsc pod domem przez przyjezdnych.
Ja się cieszę bo może wreszcie część ludzi przestanie stawać na samej granicy strefy darmowej
@jestemtunew: Tak. Zmieniły się przepisy. Jeden mirek już wpisywał pod innym wpisem (wczoraj albo dwa dni temu), że obecnie można to zrobić. NIK się dowalił do mist i muszą to uznać. Jak dokładnie to wygląda to neistety nie powtórzę, żeby nie wprowadzać Cię w błąd.
@Darth_Gohan @jestemtunew Udało mi się odnaleźć te uchwałę i ten konkrety zapis, który mówi "5) innej czynności cywilnoprawnej, której stroną jest osoba fizyczna nabywająca abonament typu I lub typu N.”;" Link do nowelizacji https://www.infor.pl/akt-prawny/U70.2019.138.0004537,metryka,uchwala-nr-xii26819-rady-miejskiej-wroclawia-zmieniajaca-uchwale-nr-xlix143710-rady-miejskiej-wroclawia-w-sprawie-ustalenia-strefy-platnego-parkowania-ustalenia-wysokosci-stawek-oplaty-za-postoj-pojaz.html
@takwlasnie: Czym się różni abonament typu N od P?
Druga kwestia jak wygląda sprawa współwaścicielstwa? Np. Drugie auto jest na mnie oraz żonę (wyrobienie historii OC) czy w takim wypadku jestem zmuszony zapłacić abonament za pierwsze auto oraz drugie (podwójna stawka) czy może żona płaci jak za swoje pierwsze auto?
Nawiasem jak tak dalej pójdzie Wrocław stanie się Bangladeszem europy pod względem struktury transportu szczególnie że jednoślady mają możliwość poruszania się
@mechaniczny_pomidor:

abonament typu P - wydawany na numer rejestracyjny pojazdu samochodowego -

potwierdzający uprawnienie do parkowania w strefie C;

abonament typu N – wydawany na numer rejestracyjny dla jednego pojazdu

samochodowego osoby niepełnosprawnej....


Różnica zaś między P a I jest taka, że dla abonamentu typu P nie potrzebne jest potwierdzenie zamieszkania w danej strefie , no ale jest też odpowiednio droższy

Opis abonamentu typu I z aktualnej wersji ustawy

abonament typu