Wpis z mikrobloga

Teorie ekonomiczne liberałów w praktyce:

Zakopczak napisał:

Dzisiaj przyszła do mnie pierwsza wypłata po zwolnieniu od podatku dochodowego coś mi się tu nie zgadzało bo wypłata wyglądała tak samo jak przez ostatni rok.

Jak sie okazało mam wynagrodzenie z tytułu zwolnienia z podatku dochodowego ale równowartość obcięto mi z pensji.


https://www.wykop.pl/wpis/43602113/dzisiaj-przyszla-do-mnie-pierwsza-wyplata-po-zwoln/

#antykapitalizm #ekonomia #kapitalizm #korwin
  • 10
@Solstafir: obstawiam że dzban nie złożył oświadczenia pracodawcy aby przelewał zaliczkę na jego rachunek i się nagle zdziwił ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W każdym razie jak będzie rozliczał PIT dostanie odpowiedni zwrot
@Solstafir: a Mnie rekrutujac na stanowisko nie obniżono stawek, które wcześniej oferowano - wniosek ? Wyłapywanie pojedynczych przypadków i ich ekstrapolowanie kiedy de facto każdy myślacy człowiek zdaje sobie sprawę, że na rynku pracy popyt i podaż jest ustalana przez wynagrodzenie netto (tam gdzie nie ma polityki konkurencji poprzez teorie efektywnych płac). W definicji bezrobocia jest stwierdzenie, o akceptowanych rynkowych stawkach wynagrodzeń, przedsiębiorca więc, dażac do maksymalizacji zysku, ucina dodatek pracownika,