Wpis z mikrobloga

Mirki, udało się! W końcu znalazłem warsztat, koniec robienia wszystkiego w małym pokoju w kamienicy! Z tej okazji #rozdajo - dla jednej osoby specjalny brelok o wartości 50zł którego jeszcze nie było u mnie w sklepie, losowanie dzisiaj w nocy. Jeśli uzbiera się jakaś większa liczba plusów, zrobię podwójne losowanie. Padnie 2000+? Wtedy któryś znak wiedźmiński będzie do wylosowania.
Nie to żebym wątpił ale dzieciury w szkole, więc cholera wie jak to będzie. A nie ukrywam, że rozdajo robię też dla zasięgu boooo z racji przeprowadzki robię porządki i pytanie:

Są tu fani #wiedzmin #wikingowie #retrogaming albo #rekodzielo?

Pozbywam się pewnych rzeczy które mi zalegają, może ktoś z Was coś by chciał? Mirko jak zawsze ma pierwszeństwo, jeśli się tutaj nie sprzeda wszystko idzie na stronę i fb bo chce zrobić mały reset, a zostały mi ostatnie sztuki których jeszcze nie wrzucałem na stronę. Chętnych zapraszam na PW, wraz z numerem breloka/wisiorka który Was interesuje. Cena regularna 30-35zł, proponuję jednak Mirkowo 25zł za sztukę. Jeśli ktoś się zdecyduje na 2 sztuki wysyłka na mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Swoją drogą w komentarzach mała ankieta, plusujcie motywy które Wam się najbardziej podobają jeśli komuś się chce.
Jestem ciekawy Waszych opinii, przez plusy chyba najłatwiej takie rzeczy rozstrzygać a ja będę wiedzieć których rzeczy dorobić więcej, a które sobie raczej odpuścić. Z góry dzięki Mirky ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

#rozkminkrzaka #rekodzielo #dziendobry i jak zawsze trochę #chwalesie

Jak zawsze zapraszam do mojego sklepu z rękodziełem
FAQ

Na bank padnie to pytanie więc odpowiadam CZEMU TAK DROGO?!
- bo to rękodzieło.
- bo odprowadzam od tego podatek, nie jestem na ryczałcie albo nielegalu jak niektórzy rękodzielnicy
- bo wynajmując warsztat ogołociłem się z pieniędzy, szanuję swoją pracę i chciałbym mieć na kompot xD

Jak długo to świeci i czy jest niebezpieczne?
- Całkowicie bezpieczne, jeśli komuś uda się to zjeść i wydalić udowadniając że nie szkodzi zdrowiu ma ode mnie brelok gratis!
- Wszystkie produkty zapuszczam żywicą z dodatkiem świecącego pigmentu na bazie glinianu strontu - mocniejszy od farby na wskazówkach zegarkowych. Na pełnym słońcu naświetla się bardzo szybko, nawet w 5-10 sekund, choć lepiej oczywiście potrzymać dłużej. Później oddaje intensywnie światło przez parę minut, ale w całkowicie ciemnym pomieszczeniu delikatne świecenie utrzymuje się nawet do 3-5 godzin (w zależności od danej rzeczy i ilości użytego pigmentu)

Czemu to robisz?
Cholera, bo ja to naprawdę lubię. Jestem certyfikowanym mistrzem słomianego zapału, cesarzem nieskończonych rzeczy, w ten sposób pobudzam się do działania, robię takie ilości rzeczy że nie jestem w stanie znudzić się jedną koncepcją. No i dzięki temu udaje mi się trochę zarobić na własnej zajawce. A doświadczenie z każdą zrobioną sztuką wzrasta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy można wyżyć z rękodzieła?
Tak. Ale trzeba bardzo dużo kombinować. Chciałem początkowo zarabiać na sprzedaży internetowej, głownie do Polski, ale zmieniłem koncepcję. Teraz szykuję się na sprzedać do EU i USA + dużo wyjazdów na różnorakie targi. Więc nie tylko internet, ale również własne stanowisko do sprzedaży, kasa fiskalna, terminal no i wszystko co się z tym wiąże.
Ale najłatwiej jest (jeśli kogoś to interesuje) zwyczajnie robić rzeczy które się lubi PO PRACY. Większy komfort finansowy, zero spiny, a można powolutku rozwijać swoją "markę". Rękodzieło staje się coraz popularniejsze, ludziska mamy naprawdę sprawne dłonie a to co siedzi ludziom w głowach bardzo często jest unikalne i niepowtarzalne. Warto coś robić, choćby dla siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zajmujesz się tylko tym?
W przeciągu roku myślę że uda mi się na tyle poskładać całość, by móc normalnie z tego wyżyć. Teraz są miesiące gdy zarabiam z nawiązką i mogę poświęcić dodatkowe pieniądze na inwestycje, ale są też miesiące gdy nie zarabiam praktycznie nic - wtedy łapie dodatkowe zlecenia, na JDG jest parę możliwości więc staram się nie zbankrutować. Choć czasem jest... finansowo ciekawie :P

Ileż można tego wrzucać na Mirko?!
Zapraszam do czarnolistowania #rozkminkrzaka - pilnuję by każdy mój wpis był pod tym tagiem, wiem że niektórych mogą one irytować dlatego wystarczy prosty klik i koniec przygody z tym idiotą od świecących pierdółek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy wykonujesz indywidualne projekty
Oj tak, na początku dość dużo, ale teraz z 90% rezygnuję. Chodzi głównie o czas - robię wszystko sam i bardzo często zwyczajnie się nie wyrabiam, jednocześnie za indywidualne projekty nie ma innej możliwości jak kasować odpowiednio drożej, a gdy ktoś słyszy cenę 60-100-150zł za małą pierdółkę dość często zaczyna się solidne targowanie. Często miałem tak, że po dwóch dniach uzgadniania i ustalania ktoś rezygnował, co oznaczało dla mnie dosłowną stratę 2 godzin tylko na bezsensowne gadanie. Także póki co skupiam się na doskonaleniu, własnym warsztacie i projektach które mnie osobiście pociągają. Ale jeśli ktoś ma jakiś fajny solidny plan, termin nie jest goniący a jednocześnie finansowo nie chce oszczędzić... Zapraszam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Macie jakieś pytania, śmiało pytajcie, dzisiaj mam spokojniejszy dzień, postaram się odpowiadać na bierząco!
Pobierz bkwas - Mirki, udało się! W końcu znalazłem warsztat, koniec robienia wszystkiego w m...
źródło: comment_fHqwxcz7ts58yFlKBHkkITs6c1W19Nq2.jpg
  • 113
@vCertus: od tego jest Drewniany Szejk - robi niesamowite rzeczy, łącznie z wisiorkami z żywicy. To nie mój świat więc się w niego nie pcham, zresztą on jest prawdziwym profesjonalistą, ciężko by było go przebić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pp__: z Gwieznych mam tylko to co widać, ale będę kombinować bo osobiście strasznie lubię takie motywy i na pewno będę to rozszerzać, choć nie wiem czy znajdą się chętni. Wychodzę z założenia że robię to, co mi się osobiście podoba z nadzieją, że tak czy tak znajdzie się gdzieś jakiś freak który to doceni :D
@Voltaire: Paaanie, naprawdę chętnie bym skorzystał, możemy zrobić wymianę kawałek drewna na brelok - może coś znajdziesz u mnie w sklepie co Ci się prawdziwie spodoba :)
@bkwas: Boże, typie, czemu wrzucasz takie rzeczy i przypominasz o sobie zawsze, gdy jestem biedna? xD Ech, chociaż może lepiej, bo tak to wszystko bym wydała. Super znaki wiedźmińskie i ten dwukolorowy trójkąt. Cieszę się tym, że moje rzeczy z zamówienia dalej się trzymają bardzo dobrze, tylko ostatnio porwał mi się rzemyk, na którym wisiały, więc trzeba zawiązać na nowym~!