Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanko. Mam problem z plecami, konkretnie lędźwie. Tylko po jednej stronie, od lędźwi ciągnie do krzyża, czasem spięty pośladek. Miałem już kiedyś podobnie i rezonans wykluczył większe problemy, porobiłem trochę ćwiczeń wzmaacniających, odpocząłem i przeszło, ale wtedy ból był w jednym miejscu, teraz ciągnie solidnie. Teraz problem wygląda tak, że coś mnie mocno chwyciło na początku lata w całych plecach, potem trochę zeszło. Potem chwyciło bardzo mocno w samych lędźwiach i ledwo chodziłem. Byłem u fizjo na wizycie, ponastawiał i pomogło, ale dziś znowu mnie ciągnie. Dodam, że uraz się ponagla przy mocnych szarpnięciach i zawsze na sparingach bokserskich. Na siłowni nic.

Typowo ciągnie, nie rwie, nie mrowi, po prostu ciągnie i spina m isię też trochę przez to pośladek i zginacze biodra. Fizjo mówił, że raczej nie dysk. Teraz ketonal i problem w 70-80 proc zniknie, ale musze chyba jeszcze kilka wizyt odbyć. Jak jest mocna bitka na sparingach i dużo się zrywam, to wtedy złapie. Typowo tak, jakby ktoś mnie za te plecy pociągnął, szarpnął i czuję małą elastyczność mięśni i ciągnący ból. Na codzień potrafię już w ogóle nie odczuwac, chyba, że w niewygodnej pozycji, to wtedy mnie mięsień boli. A tak, to nie. Dodam, że mimo ćwiczeń na siłowni, te lędźwie zawsze były trochę słabe. I na siłowni ich raczej unikam poza deską i wznosami, ale niewielka ilość./

Co to może być? Ponaglanie naciągnięcia/naderwania mięśni? Sam kręgosłup [kręgi] mnie w ogóle nie bolą, ale jak łokcie powbija mi w te lędźwie i do pośladka, to czuje i sam fizjo mówił, że głęboko czuć bardzo spięte.

#fizjoterapia #ortopedia #rehabilitacja #szpital #silownia #boks
  • 3
@Yamoy: Zdecydowana większość bólu kręgosłupa, to nie probelmy z dyskiem. Kiedyś miałem taki ból, że utrudniał mi leżenie i funkcjonowanie, rezonans nie wykazał żadnyuch problemow z dyskiem, proble mbyl w miesniach.