Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Gdzie w #krakow znajdę poradnię/gabinet, gdzie przeprowadzą mi pełne badanie psychiatryczne? Szukam raczej na NFZ - wiem że będzie to trudne, ale prywatnie na ten moment mnie nie stać (koszt kilkuset złotych)

Jeśli kogoś interesuje dlaczego - ponownie zdarza mi się sytuacja, że początki w nowej pracy doprowadzają mnie na skraj paranoi - moja pewność siebie jest zerowa, trzęsie mi się głos, jąkam się, ogólnie zachowuję się jak zbity pies, wszystko mnie przeraża + czuję wszechogarniającą presję nie wiadomo skąd na załatwienie danej rzeczy od razu. Wiadomo że początki na nowym stanowisku nie są łatwe, lecz ilość stresu i napięcia jaka mi towarzyszy każdego dnia jest nie do zniesienia. Po powrocie czuję się jakby mnie ktoś czymś odurzył, nie jestem w stanie myśleć o czymkolwiek - jakbym wpadł do jakiegoś limbo. W nocy zaczynam budzić się ~2h przed budzikiem, zaciskam pięści śpiąc.

Obstawiam, że nie pomaga tutaj stanowisko ( #helpdesk IT w obcym języku, którego nie ogarniam tak dobrze jak bym chciał, gdzie wszystko dzieje się szybko, trzeba znać gigantyczną ilość procedur a dzwoniący ludzie często są zdenerwowani, mówią szybko i niewyraźnie, sami nie wiedzą o co im chodzi) ani moja osobowość (słynny wykopowy #intj który generalnie źle znosi taki rodzaj pracy).

O co tutaj chodzi? Mam tkwiące w psychice jakieś nieprzepracowane traumy czy to zwyczajnie skrajnie niedopasowana praca wobec osobowości i umiejętności? Poczytałem trochę i trop prowadzi do pojęć #ergofobia #fobiaszkolna i zaburzeń związanych z #depresja , co wydaje się mieć sporo sensu. Ktoś z was miał może podobne problemy?
#psychologia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 9
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: No ale ja się pytam Ciebie - dlaczego akurat taka praca, skoro sam podejrzewasz, że nie jest to praca dopasowana do Twojego charakteru i usposobienia?

Ja nie mam jakichś turbo kompetencji i nie mogę sobie raczej przebierać bez ustanku w ofertach pracy, a jednak zawsze priorytetem było dla mnie dopasowanie stanowiska do choć minimalnego poczucia komfortu i zadowolenia. Polecam!
  • Odpowiedz
OP: @Turbator: tak jakoś wyszło - szukałem intensywnie nowej pracy, kończyły mi się już pieniądze. Z tej odpowiedzieli pozytywnie jako pierwsi, więc nie wybrzydzałem zbytnio. Spodziewałem się, że łatwo nie będzie ale rzeczywistość okazała się o wiele gorsza niż przypuszczałem. Znajomi też mnie przestrzegali twierdząc że sami by tego w życiu nie wzięli, wtedy nie rozumiałem dlaczego - dziś już wiem o co im chodziło. Poczytałem trochę jakich profesji
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: "Pełne badanie psychiatryczne" lol. Na NFZ pogadasz 5min, lekarz coś popyta, machnie receptę i po wizycie. Jak chcesz, żeby ktoś rzeczywiście się nad tobą pochylił to musisz iść prywatnie. Z resztą wielu psychiatrów nawet ci nie postawi diagnozy po pierwszej wizycie. Trzeba trochę pochodzić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: byłam jako nagły przypadek, do psychiatry nie potrzebujesz skierowania i przyjmują gdy się przyjdzie z całkowitym załamanie nerwowym. Ale w sumie chyba wszystkie gabinety mają ten obowiązek.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Tak. Byłam tam u dr Witkowskiej - Gacoń. Termin na pierwszą wizytą, na kolejne w sumie też, z 3 miesiące. Sama pierwsza wizyta to prawie godzina siedzenia bo zbierała wywiad o mnie. Następnie przpisała leki, zasugrewoała oprócz leczenia farmakologicznego wspomaganie terapią u psychologa. Dała mi do niego skierowanie, ale zastrzegła, że terminy na NFZ są długie (i faktycznie są bo pół roku i to na kilka wizyt po kilka
  • Odpowiedz