Wpis z mikrobloga

@DalDe: Filologia Germańska zaocznie na #uwr czy #wsf we Wrocławiu? Na WSF niby fajna jest specjalizacja - Germanistyka w Biznesie i IT, czy coś takiego. Tylko, że to uczelnia prywatna. Na UWr z kolei jest językoznawstwo germanistyczne. Zamierzam jak najlepiej nauczyć się języka itd. Mieszkam blisko granicy niemieckiej, ze znajomością języka C1/C2 mam tu spore możliwości plus praca jako tłumacz. Później jakaś podyplomówka w PL czy studia w DE i może być fajnie ;)

#uwr #filologia #niemcy #studia #studbaza
  • 12
  • Odpowiedz
@Frollo: Niby tak, ale wolałbym studiować na państwowej uczelni i się tak właśnie zastanawiam. Nie wiem czym te językoznawstwo germanistyczne na UWr dokładnie jest, bo nie ma opisu :/
  • Odpowiedz
WSF niby fajna jest specjalizacja - Germanistyka w Biznesie i IT


obym sie mylil...ale to brzmi jak idealne miejsce dla przyszlego supportu dla niemieckiegojezyzcznego klienta biznesowego...
  • Odpowiedz
@DalDe:
Idz na jakies finanse czy zarządzanie, a język zrób sobie na kursie aby miec dobry certyfikat.. wtedy bedziesz miał duże możliwości.
Po #!$%@? ci filologia na uni, jak bedziesz sie uczyl gownoprzedmiotow z historii kraju czy cos...
  • Odpowiedz
@MlodyDzi: Takie kierunki dają możliwości jedynie w wielkim mieście. Tutaj gdzie mieszkam mogę pracować w Niemczech, a mieszkać w Polsce. Dlatego rozważam germanistykę, a później jakaś podyplomowke, bądź studia/dokształcenie w DE. U nas trochę czasu zajmie dojście do takich zarobków, jak tam masz prawie na samym początku, mieszkając w PL oczywiście.
  • Odpowiedz
@DalDe:
No jak chcesz, ja planuje iść na certyfikat gdzie dostanę c1,c2, byłem juz nawet zarejestrowany na filo ger, ale uznałem że szkoda czasu na nauke niepotrzebnych rzeczy i bym nie pogodził pierwszego kierunku z filo.
  • Odpowiedz
@MlodyDzi: Ja właśnie bym musiał i tak do Wrocławia jeździć, żeby robić Goethe-Zertifikat. U mnie nic takiego nie ma, jedynie jakieś słabsze.
Na WSF nie ma w opisie nic, ze jest jakiś drugi język, uczy się tam tylko jednego, czy jak. Na UWr jest napisane, niemiecki C1, drugi B2. Dziwna sprawa. Tez na WSF jest „Germanistyka od podstaw”. Ja już mam niemiecki na B1/B2, wiec czy na początku w ogole bym
  • Odpowiedz
@MlodyDzi: Goethe(ZD) ogólnie jest jednym z najlepszych certyfikatów z tego co czytałem, uznają go nawet na uczelniach niemieckich i w różnych korporacjach. Na pewno pracodawcy by na niego lepiej patrzyli niż na jakiś z prywatnych szkół. Są jeszcze DSH i TestDaF, ale te sa potrzebne, jeśli chcesz studiować w DE.
  • Odpowiedz