Wpis z mikrobloga

Mam problem przy sytuacji drogowej, która spotyka mnie codziennie. Otóż jak wiadomo przed oraz na przejściu dla pieszych nie można wyprzedzać. Jednak jeżdżę przez drogę na której przejście dla pieszych znajduje się na drodze do skrętu w lewo oraz do jazdy prosto (rys. 1). Często ten lewy pas jest zakorkowany i samochody na nim poruszają się z prędkością 5km/h (dojeżdżają do miejsca w którym mogą skręcić w lewo - rys. 2.). Co powinienem zrobić w takiej sytuacji jadąc prawym pasem? Jest jakieś wyłączenie od przepisu, który przytoczyłem wcześniej w takim przypadku? Przecież nie zwolnię do prędkości pojazdów z lewego pasa i nie zakorkuje przejazdu prosto...
#prawojazdy #drogi #prawo #pytanie #samochody
Pobierz Ramak - Mam problem przy sytuacji drogowej, która spotyka mnie codziennie. Otóż jak w...
źródło: comment_IqOUDziePjkcTu0MjI5EDcfm5hFFPmzj.jpg
  • 24
@bob9876: @oldgamesfan: No to mam spory problem, bo jest to teren niezabudowany i ilekroć zwolniłem do tych 10km/h, to musiałem zaraz potem docisnąć gaz do deski, bo miałbym gościa w swojej dupie. O sygnałach świetlnych i dźwiękowych już nie wspominam xD

@majkelwykopowicz: Chyba się nie zrozumieliśmy, ja jeżdżę prosto.

@romusmily2: No czasami stoją, czasami jadą wolno, ciężko ocenić na 100m (bezpieczna odległość zwalniania) w którym momencie obok nich
@Ramak: wybacz, niewyspanie daje znaki xD wydaje mi sié æe tak jak przedmówca @romusmily2 napisal - osoby z lewego pasa w tej sytuacji mozesz potraktowac jako przeszkoda i ich ominac. niemniej jednak tak czy siak musisz zachowac szczegolna ostroznosc zwazajac na to ze auta z lewego pasa ograniczaja ci poniekad widocznosc na przejsciu dla pieszych
@pablo_see: Myślę, że to i tak najłagodniejsza konsekwencja. To jest droga poza terenem zabudowanym i nawet jadąc 80 km/h w 80% przypadków mam kogoś 10m za sobą. Przy takim wyhamowaniu w 2/10 przypadków mam jego maskę w swoim bagażniku.
@Ramak: > >> No to mam spory problem, bo jest to teren niezabudowany i ilekroć zwolniłem do tych 10km/h, to musiałem zaraz potem docisnąć gaz do deski, bo miałbym gościa w swojej dupie. O sygnałach świetlnych i dźwiękowych już nie wspominam xD

Możesz im legitnie pokazać faka. Jak ich szarpie nerw, to ich problem. Jakbyś potrącił pieszego to ten co na Ciebie trąbi to pierwszy by powiedział "jeździł jak debil i
Zapomniałem dodać, że jest to droga lekko z górki, bez żadnych ozdób, więc przeoczyć pieszego tam naprawdę ciężko, bo można by go było zobaczyć z 200-300 metrów + jest to prawie odludzie. No ale dochodzi jeszcze konsekwencja mandatu.
@Ramak: właśnie przez takie sytuacje ludzie często wyprzedzają/ omijają na przejściu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
"A bo on skręca" Nie wiesz, czy ten, który akurat teraz stoi przed przejściem czeka, czy przepuszcza pieszego, zwolnij, rozejrzyj się. Nie bez powodu policja potrafi za taki manewr zatrzymać prawo jazdy, a sąd klepnąć na 3 miesiące
a sąd klepnąć na 3 miesiące


@Nie_znany: z zatrzymaniem prawa jazdy się zgadza, ale nie na 3 miesiące, bo to dotyczy w zasadzie dwóch wykroczeń: przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym oraz przewożenia zbyt wielu pasażerów.
@romusmily2: @bob9876: prawilnie przypominam, ze omijanie jest w sytuacji, gdy pojazd jedzie z naprzeciwka. Wam chodzi o WYMIJANIE i wymijanie (przy zachowaniu ostroznosci - zwolnienie, rozejrzenie sie, itp) jest jak najbardziej dozwolone. Inaczej dwa pasy musialyby sie zatrzymac, a to juz glupota najczystszej postaci ;)