Wpis z mikrobloga

Mam problem przy sytuacji drogowej, która spotyka mnie codziennie. Otóż jak wiadomo przed oraz na przejściu dla pieszych nie można wyprzedzać. Jednak jeżdżę przez drogę na której przejście dla pieszych znajduje się na drodze do skrętu w lewo oraz do jazdy prosto (rys. 1). Często ten lewy pas jest zakorkowany i samochody na nim poruszają się z prędkością 5km/h (dojeżdżają do miejsca w którym mogą skręcić w lewo - rys. 2.). Co powinienem zrobić w takiej sytuacji jadąc prawym pasem? Jest jakieś wyłączenie od przepisu, który przytoczyłem wcześniej w takim przypadku? Przecież nie zwolnię do prędkości pojazdów z lewego pasa i nie zakorkuje przejazdu prosto...
#prawojazdy #drogi #prawo #pytanie #samochody
Ramak - Mam problem przy sytuacji drogowej, która spotyka mnie codziennie. Otóż jak w...

źródło: comment_IqOUDziePjkcTu0MjI5EDcfm5hFFPmzj.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@Ramak: Jeśli wystarczająco zwolnisz tuż przed przejściem, wychylisz głowę żeby zobaczyć czy nie ma pieszego, jak nie będzie to pojedziesz dalej, to nic się nie stanie.

Raczej żaden bagietmajster nie wręcz ci mandatu, może o popełniłeś wykroczenie formalnie, ale praktycznie dochowałeś wszystkich obowiązków, upewniłeś się że pieszego nie ma, nie spowodowałeś zagrożenia. Taką linie obrony bym przyjął. Zdajesz sobie sprawę z tego przepisu, jego zasadności, a policjanci to lubią (
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ramak: ja też mam taką sytuację prawie codziennie i jeszcze nikt mnie nie otrabil ani nie mrugał światłami że zwalniam tam przed przejściem z 50-60 do 10-20. Przecież w takiej sytuacji kompletnie nie widać co się dzieje po lewej stronie przejścia, wyskoczy typek na hulajnodze elektrycznej i masz człowieka na sumieniu. Piesi jak widzą ze się jeden samochód zatrzymał to generalnie idą przez całą jezdnię, mało kto sprawdza drugi pas
  • Odpowiedz
@Ramak Mirku, zawsze znajdziesz kogoś komu się będzie spieszyć. Przepisy mówią jasno co należy zrobić w takiej sytuacji. Ograniczyc prędkość i zachować szczególną ostrożność. Ludzie za tobą zawsze będą cisnąć, ale ostatecznie jak pieszy wyląduje na twojej masce to nikt nie uzna że jakiś debil siedział ci na zderzaku. Wyhamuj odpowiednio prędzej, tak żeby nie stwarzać dodatkowego zagrożenia swoim manewrem i rób swoje. + Polecam zaopatrzyć się w wideorejestrator i co
  • Odpowiedz