Wpis z mikrobloga

Te dwa zdjęcia zostały wykonane dziś w Krakowie w odstępie kilku minut i w odległości kilkuset metrów od siebie. Różnica w temperaturach jest jednak olbrzymia. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości co do tego jak ważna jest zieleń w mieście?

#krakow #ciekawostki #architektura #przyroda #zielen i dla dobra informacyjnego - #wroclaw #warszawa
JanParowka - Te dwa zdjęcia zostały wykonane dziś w Krakowie w odstępie kilku minut i...

źródło: comment_25LQMPk6QFyK8TGvfK8b8oMlTtuq1WDy.jpg

Pobierz
  • 21
@CzeXD: nie wiadomo czy uruchomiony, czy nie... ale to wklejka z grupy pro-ekologicznej, wiec wszystko bedzie tak podane, aby było za ich myślą (wg mnie słuszną, ale nie na długo bo jak bedziemy miec takie temperatury to takie drzewa nie przeżyją)
@JanParowka: Dlaczego na pierwszym zdjęciu jest zmierzona maska samochodu z uruchomionym silnikiem i obszar bezpośrednio za wydechem, gdzie lecą gorące spaliny?


@CzeXD: czemu niby z uruchomionym?

Tę różnice w temperaturach czuć bardzo mocno jak się jeździ na rowerze. 5-8 km trasę mam z pracy do domu i jak wracam to jazda przez parki jest ok, a rynek jest jak piekło. No i co kilkaset metrów jazdy mam na zmianę albo
@KeepCalm: Na pomniejszonym zdjęciu krawężnik wygląda jak podwójna ciągła i wydawało mi się, że samochód znajduje się na pasie ruchu, co sugerowałoby, że się porusza, zatem silnik pracuje xD Zgadzam się z tym, że drzewa w znacznym stopniu obniżają temperaturę, myślałem tylko, że zdjęcie jest zmanipulowane, żeby zwiększyć różnicę temperatur.
@dzangyl: popatrz aktualnie na drzewa, ile z nich zrzuciło liście, od miesiąca masz mini jesień na chodniku. Zrzucają liście, aby oszczędzić wodę a jak dostaną tak 2-3 lata w kość to drzewo zwyczajnie uschnie.
i trzeba zatrudnic dodatkowo pracownikow do przycinania tych drzew (zeby galezie przechodniom oczu nie wybily), zbierania lisci (coby nikt sie nie poslizgnal po deszczu na nich) od wrzesnia do listopada, o uszkodzeniach samochodow galeziami nie wspominajac. Miasto to ma byc miasto:p, a rozwiazaniem na nagrzane samochody to parkingi podziemne pod kazdym blokiem.