Wpis z mikrobloga

@To_ja_moze_pozamiatam: Przykładowo chcę realizować przyśpieszenie na falowniku wykorzystując lekki rozruch(rampa) prawda? No ale do zrealizowania np rozruchu z 0 do max speed potrzebuje np czasu 10 sekund. Jak mam wstawić do równania liniowego upływający czas? Aktualnie pobieram z czasów TON.
Masz w sterowniku bity tykające z odpowiednią częstotliwością (kilka opcji- poszukaj w ustawieniach jakie to są numery). Ja bym wykrywał ich zbocze i zwiększał licznik od 1 do 10 za każdym wykrytym zboczem 1Hz, Czy tam 0,1Hz i wtedy zwiększasz sobie licznik- w zależności od dokładności.
I wtedy robisz wyjscie funkcji=wartość licznika*twoj parametr.
Mam nadzieję, że dobrze rozumiem.
@Androo: Jeszcze jedno- jak potrzebujesz super dokładności to możesz to na przerwaniach oczywiście zrobić ale myślę, że kilka-kilkanaście ms opóźnienia nie robi Ci różnicy...no chyba, że robi.
W sumie nawet licznika nie potrzbujesz- możesz sobie licznik jakiś zwiększać w static a potem go zerować.
@To_ja_moze_pozamiatam: Stworzenie generatora to dwie linijki kodu nie problem. W Tia portal chyba są gotowe flagi ale to mi nie pomaga.

Dodawanie licznika to według mnie gra nie warta świeczki bo można to sobie pobierać z bloczku TON z wyjścia ET który pokazuje upływ czasu.

Myślałem że jest możliwość aktywacji funkcji która od momentu wywołania przykładowo zlicza od 0 w ms. Tą wartość wstawiam sobie do funkcji rampy i wszystko pięknie.
Dodawanie licznika to według mnie gra nie warta świeczki bo można to sobie pobierać z bloczku TON z wyjścia ET który pokazuje upływ czasu.

@Androo: Moim zdaniem właśnie odwrotnie. Szczególnie, jak pisałem wyżej, że nie potrzebujesz ani zegara ani licznika tylko zmienną int w static.

Myślałem że jest możliwość aktywacji funkcji która od momentu wywołania przykładowo zlicza od 0 w ms.


No od tego są zegary ale w twoim zastosowaniu to