Wpis z mikrobloga

Chcielibyście przeczytać/zobaczyć (bo może i warto popełnić o tym filmik) reaktywację jednego z "drapieżników szczytowych" z czasów wymierania maszyn mainframe? Ponad pół tony masy, konsumpcja prądu na poziomie 15kW i zawrotna cena 1450000 USD - flagowy produkt korporacji SUN (RIP) z poprzedniej dekady... Czyli SUN E6900 który tak się składa stoi sobie u mnie już trochę i mam zamiar sprawdzić jak się czuje ;) (i przewrotnie sprawdzić jak bardzo nie nadaje się na desktopa - bo zdobyłem kartę video pasującą do tej bestii)

#gruparatowaniapoziomu #computerboners #mainframe #it
hawat - Chcielibyście przeczytać/zobaczyć (bo może i warto popełnić o tym filmik) rea...

źródło: comment_Ky47jphMgHq1K0ASHNXNt3L7wgQEXzzr.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hawat w poprzedniej robocie miałem trzy takie, SAP na tym stał. Do dziś śni mi się po nocach Solaris i padnięta baza Oracle. Któregoś dnia w jednej z macierzy padł kontroler i po zawodach. Szukałem po całym świecie części.
  • Odpowiedz
@ama-japan: Wierchuszka supportu nie wykupiła i oszczędziła na redundancji? Co jak co - support SUN po prostu działał i (o ile dane mi było spotkać) składał się z naprawdę ogarniętych ludzi. Są na Warszawskim Mordorze "fabryki" których "najgłówniejszy soft" chodzi na SUNach od jakichś 17 lat, a słyszałem o maszynach które pracują od 20 i więcej lat bez przerw lub choćby restartu.
(...)
Chyba że macierz była produkcji IBM, a
  • Odpowiedz
@hawat: mniej więcej. Problem był taki, że system działał od lat 90-tych, potem były dokupowane następne i następne. Ktoś kiedyś stwierdził, że po co tyle płacić za support za najstarsze, wtedy to nawet SUN już nie miał wsparcia i chciał kosmicznej kasy. Taniej było kupić nowe niż trzymać stare. Ale paniom z księgowości nie wytłumaczysz, wdrożenie SAPu kosztowało miliony dolarów i trwało dwa lata a i tak się nie dało
  • Odpowiedz