Wpis z mikrobloga

Nawróciłem się z #ateizm (pochodzę z laickiej rodziny) i zostałem wolnym chrześcijaninem. Cieszę się że Jahwe i Jezus podarowali mi łaskę wiary( ͡º ͜ʖ͡º)Nie planuje się przyłączyć do żadnej organizacji religijnej. Będę sobie sam interpretować Biblię lub dopasowywać interpretacje danych wersetów z różnych kościołów chrześcijańskich i wybierać taką z jaką się zgadzam. Bo poza Jezusem nie potrzebuje pośrednika by wierzyć w Boga( ͡º ͜ʖ͡º)

  • 58
@Minister_Vulva: Nieprawda, nic takiego nigdzie nie napisałem. Tylko ty próbujesz wykazać wyższość czegoś nad czymś jakoby biorącą się z cywilizacji od samego początku. Chociaż jeśli takie kłamstwa, manipulacje, przemoc i podstępność są częścią pogaństwa, to może i zgodzę się, że chrześcijaństwo stoi wyżej moralnie.
@oligopol: zgadzam się z Tobą. Uważam, że politeizm jest wyższą formą religii niż monoteizm, który wykazuje się nietolerancją, prześladowaniami, wojnami religijnymi i ikonoklazmem - atonizm, judaizm, chrześcijaństwo, islam.
@oligopol: zgadzam się z Tobą. Uważam, że politeizm jest wyższą formą religii niż monoteizm, który wykazuje się nietolerancją, prześladowaniami, wojnami religijnymi i ikonoklazmem - atonizm, judaizm, chrześcijaństwo, islam.
@Minister_Vulva: Jezus nie łaził za nikim z mieczem jak Mahomet, porównujesz religie które u fundamentów są skrajnie różne.

Wracając do tego co chciałem przekazać - dla mnie cywilizacja sama w sobie nie jest wielką wartością, są wyższe zasady moralne, które stoją ponad cywilizację i inne ludzkie konstrukty.
@oligopol: jeszua rzekł:

Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązywać Zakon albo proroków. Nie przyszedłem rozwiązywać, ale wypełnić. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, jedna jota albo jedna kreska nie

odmieni się w Zakonie, aż się wszystko stanie. Kto by więc rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i tak by ludzi nauczał, będzie zwany najmniejszym w królestwie niebieskim; a kto by wypełnił i nauczał, ten będzie zwany wielkim w
@oligopol:

Nie mniemajcie, że przyszedłem pokój zsyłać na ziemię. Nie przyszedłem zsyłać pokoju, ale miecz. Przyszedłem bowiem oddzielić człowieka od ojca swego i córkę od matki swojej i synową od świekry swojej. I będą nieprzyjaciółmi człowieka domownicy jego. Kto miłuje ojca albo matkę więcej niż mnie, nie jest mnie godzien, a kto miłuje syna albo córkę nade mnie, nie jest mnie godzien.
@oligopol: ale dlaczego wy chrześcijanie zamiast używać imienia istoty, której służycie nazywacie ją jedynie bogiem? Jehowa tak się nazywa to coś. Robicie to tak jakby rzeczywiście istniał tylko jeden bóg. Nikt tak nie przyczynił się do ateizmu jak wyznawcy ukrzyżowanego galilejczyka.
@oligopol: A jak to Ci się podoba?

I stało się, gdy byli synowie Izraelowi na puszczy i znaleźli człowieka, zbierającego drwa w dzień sobotni, stawili go przed Mojżeszem i Aaronem i wszystkim zgromadzeniem. A oni zamknęli go w ciemnicy niewiedząc, co mają z nim zrobić. I rzekł Pan do Mojżesza: „Śmiercią niech umrze ten człowiek: niech go kamieniami zabije wszystka rzesza

za obozem!” I wywiódłszy go precz, zabili go kamieniami, i
@oligopol:

Jeśliby cię chciał namówić brat twój, syn matki twojej, albo syn twój, albo córka, albo żona, która jest na

łonie twoim, albo przyjaciel, którego miłujesz jak życie swoje, potajemnie mówiąc: „Pójdźmy, a służmy bogom cudzym, których nie znasz ty i ojcowie twoi, bogom wszystkich wokół narodów, które blisko albo daleko są, od początku aż do końca ziemi,” nie ulegaj mu ani go słuchaj, ani niech mu nie przepuszcaa oko twoje,