Wpis z mikrobloga

@PajonkGeniusz: a czym się różni znak drogowy na parkingu od skali na drodze publicznej?

PoRD
Art Art. 1.
1. Ustawa określa:

1) zasady ruchu na drogach publicznych, w strefach zamieszkania oraz w strefach ruchu;

2) zasady i warunki dopuszczenia pojazdów do tego ruchu, a także działalność właściwych organów i podmiotów w tym zakresie;

3) wymagania w stosunku do innych uczestników ruchu niż kierujący pojazdami;

4) zasady i warunki kontroli ruchu drogowego.
@One_Stone: pomyślmy czym... hmmm może #!$%@? tym że na parkingu mogę sobie podejść i zobaczyć a na drodze to tak czasem średnio może być, jeżeli nie mam chodnika obok? ¯\_(ツ)_/¯ no nie wiem nie wiem, snujesz teorie z dupy, nie wołaj mnie już bo nie chce mi się marnować czasu na ciebie, elo
@One_Stone: zapytałeś "a jak widzisz ograniczenie prędkości, to też sprawdzasz, czy ma naklejkę homologacyjną, czy po prostu zwalniasz?"
Więc odpowiedziałem gdzie bym sprawdził, a gdzie nie, a ty dalej dorabiasz kolejne teorie z dupy. Idź i poszukaj w ustawie odpowiedzi na pytanie opa, a mnie nie wołaj, już ci raz powiedziałem.
@One_Stone: no ale mi sie to kupy nie trzyma. Czy mozna sobie pod znakiem napisać cokolwiek? Tym razem pod znakiem jest "dla rodzica z dzieckiem". Jaka jest tego definicja? Czy moze to byc 60 letni ojciec z 40 letnim synem? Czy sa jakies ograniczenia wiekowe? Kto to jest rodzic? Czy to nie jest dyskryminacja? Mozna wyznaczyc miejsce dla rodzica z dzieckiem? To czy mozna wyznaczyc dla osob bezdzietnych, albo dla murzynów,
FredzIo - @One_Stone: no ale mi sie to kupy nie trzyma. Czy mozna sobie pod znakiem n...

źródło: comment_A8BePBliTPphoVFMNM78u39Po2t1Wj20.jpg

Pobierz
Czy mozna sobie pod znakiem napisać cokolwiek?


@FredzIo: rozporządzenie tego nie precyzuje, tylko podaje kilka przykładów i dopisek itp. A znak z Twojego przykładu jest poza drogą publiczną, więc to zarządca drogi decyduje, co napisać na tabliczce pod znakiem.
A co do policji, to pewnie w taryfikatorze nie ma za to puntów karnych, więc dlatego ich nie dają.

aka jest tego definicja? Czy moze to byc 60 letni ojciec z 40