Wpis z mikrobloga

Koniec sierpnia tego roku: biegły daje znać, że nie może się podjąć sporządzenia opinii.


@eaxene: @jeloo u mnie kiedyś CLK KGP po ponad dwóch latach odpowiedziało, że nie są w stanie sporządzić opinii mimo, że wcześniej się tego podjęli :-P Jedyny ekspert w tym zakresie w międzyczasie przeszedł na emeryturę.
@WujekGraczyk: o tak, medyczni to najlepsi są. Dziś uspokajałem klienta, że nie musi się przejmować, że biegły zajmie się sprawą w tym lub przyszłym tygodniu...
Do dziś pamiętam jedną sprawę (Byłem na aplikacji jeszcze): półtora roku czekania na opinię, potem osiem miesięcy na ustalenie terminu rozprawy, na którą biegli mieli się stawić. Stawili się:
Sąd pyta: czy są pytania?
Pokrzywdzony: Nie.
Oskarżony: Nie.
Sąd: Dziękuję to wszystko.
@eaxene: Byłem na praktykach. Sprawa 148 par2 kk trzech typków, sami adwokaci z urzędu świeżo po egzaminie i ich linia obrony polegała na tym, zeby zakwalifikować nie jako 148 par 2 kk tylko 155. Oskarżeni byli pod wpływem więc wezwali biegłego z zakresu toksykologii, bo mieli niby wiele pytań które mają niebagatelne znaczenie dla sprawy. Biegli przyszli i jedyne pytanie obrony dotyczyły tego czym jest patologiczne upojenie i czy mogło wystąpić
@WujekGraczyk: No i masz dwa wyjscia. Czekac lub wziac kolejnego z listy. Wynagrodzenie za bycie bieglym jest smieszne dla ortopedy bo w tym czasie zarobi wiecej. Wziac kolejnego z listy - aa czekaj, lekarzy malo a tych co chca byc bieglymi jeszcze mniej. ;)