Wpis z mikrobloga

Końcówka sierpnia. Niedługo młodsze i starsze gówniaki ruszają na bitwe, by wygrać dobre oceny, ale i wojnę, gdzie przegrają życie. Taki system. Praca domowa za pracą domową, brak czasu na siebie i zainteresowania, a rodzice i rodzina wymuszają dobre stopnie, żeby móc się chwalić przed innymi jaki to mój dzieciaczek prymus i jak dobrze się uczy.

Gdybym kilka dobrych lat temu miała ten rozum co dziś, to zaliczałabym przedmioty byle by tylko je zaliczyć i zajęła się swoimi zainteresowaniami i życiem. Jechałam na trójach i czwórkach, ale poświęcam dużo czasu na naukę. Nie zjebcie tego roku uczniaki na gówno naukę i pamiętajcie, żeby się rozwijać we własnym zakresie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#szkola #rady #gorzkiezale #takietam
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@Mzl02:

Praca domowa za pracą domową, brak czasu na siebie i zainteresowania, a rodzice i rodzina wymuszają dobre stopnie, żeby móc się chwalić przed innymi jaki to mój dzieciaczek prymus i jak dobrze się uczy.

To nie jest prawda. Nastolatkowie najwięcej czasu po szkole spędzają w internecie/grach. Czas na zainteresowania by się znalazł, ale najpierw trzeba się interesować czymś poza YouTube/netflixem/Facebookiem.

Niestety rodzice co mają parcie na sukcesy istnieją i to
@BajerOp: to nauka musiała Ci szybko do głowy wchodzić, u mnie wolniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@BrowareQ: powiedziałabym, że kiedyś, za czasów gimnazjum i wcześniej tak było, że rodzice cisnęli w oceny bo co inni powiedzą, a na resztę mieli olew. U mnie przynajmniej tak było w dużej mierze ( ͡° ͜ʖ ͡°)