Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@to_jest_chyba_kurcze_zart: multimierz, kapsle i kapslownica, rurka fermentacyjna, kurek, miarka, termometr ciekłokrystaliczny, pirosoarczyn, łyżka i Szczota do butelek
+ 2 ekstrakty, Australian pale ale i lager na początek, jak wyjdzie to pobawimy się z zacieraniem itp :)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@KisielRock: polecam dokupić jeszcze jeden fermentor, jakieś chmiele na zimno, oxi no i raczej obecnie nie rób piwa chyba że masz zimną piwnicę. Jeżeli dostałeś kapslownicę młotkową to też polecam zmienic np. na gretę. No i oczywiście piwo zrób z tych dwóch ekstraktów na drożdzach od pale ale, nie dodawaj żadnego cukru.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zelaznymezczyzna11: bo w prezencie dostałem właśnie dwie puszeczki, ale zaraz po tym będziemy jechać z koksem :)
A póki mam możliwość to się spytam, obecny okres wysokich temperatur nie będzie zabójczy dla fermentacji? Jak mam podane ze ma być 21 stopni lub trochę powyżej, to wahania temperatur w ciągu dnia w domu nie wpłyną znacząco na proces?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KisielRock: wahania temperatur w domu w ciągu dnia jest jedną z najgorszych rzeczy dla fermentującego piwa. Do drożdży US-05 najlepiej taka piwnica gdzie jest ciemno, stabilnie temperaturowo i poniżej 17 stopni Celsjusza
  • Odpowiedz
@KisielRock:
im więcej wiesz przed rozpoczęciem przygody, tym mniej będziesz miał fakapów. Dobrze zaznajom się z podstawami, to nie będziesz musiał zadawać głupich pytań typu "przestao bulkać, co robić?!?!"
  • Odpowiedz