Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki!
Zastanawiałem się na leasingem na auto, ale patrzę na wynajem długoterminowy. Też mogę go wrzucić w firmę, wszystkie serwisy, ubezpieczenia mam w cenie, generalnie nic mnie nie interesuje tylko place i jezdze A po okresie najmu moge zmienic auto albo wykupić :) więc chyba lepiej niż w leasingu jezeli chodzi o opłaty za użytkowanie auta. Co o tym myślicie, macie jakieś doświadczenia? Macie jakąś firmę która możecie polecić?

#auto #motoryzacja #kupujzwykopem #kiciochpyta
  • 13
@pioterrr: wynajem długoterminowy ma być wygodny i tańszy niż inne formy bo nie kupujesz auta tylko korzystasz z niego , a niestety u nas jak zwykle klienta się oszukuje bo ceny wynajmu często równają do rat kredytu/leasingu
analizuj co tobie się opłaci , moi znajomi wynajmują ..... ale nie w tym kraju bo tu wychodzi to za drogo , a kiedyś liczyłem to dla siebie na przykładzie małego auta i korzystniej
@Wyrelworelowany: chyba masz na myśli kredyt, najem normalnie idzie w koszty

@sailor_73: w moim przypadku rata leasingu była prawie o 50% wyższa niż za najem, a brałem od producenta, nie szukałem zbytnio po firmach zewnętrznych. Kwestia pewnie tego co jest w najmie, bo jak masz wliczone ubezpieczenia, serwisy i opony, to może zrównywać ratę, ale wtedy i tak najem wychodzi lepiej, bo w leasingu tego nie masz w pakiecie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@fortySeven: no właśnie najem to leasing z wysokim wykupem więc nie dziwne że rata w leasingu jest zazwyczaj wyższa. Jeśli w leasingu mamy wykup za np 10tys to taki leasing jest bardziej kredytem. Porównywanie samej wysokości raty czy też samego kosztu leasingu typu 104% jest nieporozumieniem. Jeśli już chcemy porównywać to musimy je sprowadzic do podobnej formy. Mówienie że rata w leasingu ze znikomym wykupem jest 50% wyższa niż w najmie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pioterrr: najem jest dla tych co po tych 3-5 latach na 95% będą chcieli zmienić auto a leasing dla tych co takie auto będą chcieli zachować, tyle. Przy porównaniu leasing/najem oprócz samej raty trzeba uwzględnić wartość auta na koniec umowy oraz czas i nakład potrzebny na jego sprzedaż, najczęściej będzie tak że suma oszczędności na najmie będzie mniejsza niż wartość auta po wykupione w leasingu. Ale jeśli i tak byśmy chcieli