Wpis z mikrobloga

,,To wlasnie antynatalisci wymyslaja bzdury tupu „decyzja o dziecku to egoizm” zeby ukryc swoj egoizm oparty na wygodzie. Urodzic sie to wartosc sama w sobie. Jak zycie bedzie dla jednostki cierpieniem to sie zabije, trudno. Ale chyba lepiej miec wybor: zyc czy nie zyc, a paradoksalnie mozliowsc wyboru daje nam brak mozliwosci wyboru, co do wlasnego urodzenie. Swiat jest taki, ze na niektore sprawy nie mamy wplywu, to nie jest koncert zyczen i zeby zyc bez pretensji do swiata nalezy to zaakceptowac"
@sharpmarv #urojenianatalistow

Najwyżej się zabije - co za problem xD. Nie wierzę, że można być takim ******* mam nadzieję, że to marna prowokacja albo słaby żart.

#bekaznatalistow #antynatalizm
  • 57
Najwyżej się zabije - co za problem xD. Nie wierzę, że można być takim ******* mam nadzieję, że to marna prowokacja albo słaby żart.


@fapowiczowski: ja wolałbym mieć wybór czy się chcę urodzić czy nie, zgadnij kto nie miałby wtedy konta na vipoku od 4,5 roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@GachiBASS: najlepsze są argumenty "w życiu przecież wszystko może się zdarzyć" XD No pewnie, zawsze można
To wlasnie antynatalisci wymyslaja bzdury tupu „decyzja o dziecku to egoizm” zeby ukryc swoj egoizm oparty na wygodzie.


@fapowiczowski: Błąd atrybucji

Urodzic sie to wartosc sama w sobie.


Wartość jest subiektywna. Jak podmiot ma otrzymać pewną wartość, skoro go jeszcze nie ma?

Ale chyba lepiej miec wybor: zyc czy nie zyc, a paradoksalnie mozliowsc wyboru daje nam brak mozliwosci wyboru, co do wlasnego urodzenie.


Fajnie, dostrzegasz paradoks w swoim rozumowaniu, ale
@wielad: wiesz kim ty jesteś człowieku ?

Takie wspomnienie z gimnazjum mam. Mieliśmy takiego #przegryw w szkole pamiętam jak wzięliśmy z chłopakami jakieś cukierki wszystkie oplulismy, posikalismy wycieralismy sobie nimi tyłek i na przerwie jeden z nas podszedł do niego i mówi " hej #przegryw chcesz cukierka xD" a on myślał że go lubimy jeszcze cisnęliśmy "nie krępuj się weź dwa xD" pompa w #!$%@? była
@fapowiczowski: Posiadanie dzieci to jest takie prymitywne hobby, ktore zabija nudę. U mnie w rodzinnej wsi są 2 takie rodziny. Pierwsza miala 2 dzieci, odchowali je a oni wyjechali za pracą to ponad 40 letni rodzice zmajstrowali sobie kolejne dziecko xD Druga rodzina to samo tyle, ze mieli 4 dzieci w niewielkich odstepach (max 2 lata). Gdy najmlodsze mialo juz z 16 i najstarsza 3 wyleciala z gniazda a 4 najmlodsze
@kezioezio: dokładnie tak jest.
Od wieków to Ci z niższych warstw społecznych robili najwięcej dzieci, które później musiały zmagać się z wieloma problemami.

Brak umiejętności gospodarowania wolnym czasem pcha ludzi do prokreacji. Smutne.
U mnie w okolicy są dwie rodziny, które mają po kilkanaścioro dzieci. Oczywiście rodziny patologiczne. Dostają pomoc z różnych źródeł, ale co to jest za życie? Mieszkać w kilkanaście osób w domu jednopoziomowym...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fapowiczowski: Nataliści wierzą w lepsze jutro. Antynataliści to pesymiści.
A prawda jest po środku.
Kto powiedział, że przyszłe pokolenie będzie musieć chodzić do pracy po 8h dziennie by wiązać koniec z końcem?
Może wystarczą 4h, może w ogóle nikt nie będzie pracował bo wszystko będą robić roboty?
Największymi egoistami byli ci, co mnożyli się na potęgę po IIWŚ.
@bh933901: jest zupelnie odwrotnie, antynatalizm to tarcza mentalna ktora was chroni przed swiadomoscia, ze nie jestescie w stanie dac siebie cos na ksztalt poswiecenia. fakt ze mielibyscie poswiecic swoja strefe kofortu dla drugiego czlowieka was przerasta i czujecie sie przez to gorsi, dlatego ponizacie tych ktorzy mysla odwrotnie. Jezyk pogardy ktory uzywacie jednoznacznie o tym swiadczy.
@Jednofazowa_kaczka_wskazujaca: chcieli by, ale to nie znaczy ze maja na to szanse. Z waszych komentarzy widac, ze sex jest dla was czyms mitycznym i nieosiagalnym, tak nieosiagalnym ze postanowiliscie obrac strategie deprycjonowania sexu i rozmnazania, aby chronic swoje ego. Brak dzieci stawiacie na piedestale, tak jak spermiarz stawia na piedestale cipke. To nie wybor.